THY ile Bangkok 310 Euro

İnstagram hesabıma Uzak Doğu biletleri için o kadar çok talep geldi ama pek hakim olmadığım coğrafya biletleri olduğu için geri durdum. Bugün ilk paylaşımı yapalım.

Bangkok’a Ne Zaman Gidilir?

Bangkok bildiğiniz üzere Tayland’da yani tropikal iklim bölgesinde. Tayland’a giderken kesinlikle mevsime dikkat etmeliyiz. Çünkü ne Mart-Haziran aylarında gitmeliyiz ne de Temmuz-Ekim aylarında. Mart-Haziran arası ülkenin en sıcak olduğu dönemdir.Sıcaklık 35 derecenin altına inmez. Temmuz-Ekim arasında ise Muson yağmurları vardır. Bu yüzden Tayland’a gideceksek en güzel dönem Kasım-Şubat dönemidir. Sıcaklıklar 20-30 derece arasıdır.

Biletler

İstanbul-Bangkok direkt uçuşu en ucuz 948 Usd

İstanbul-Bangkok hattını yukarıdaki ekran görüntüsünde verdiğim gibi direkt uçuş olarak alırsak minimum 948 Dolar ödememiz gerekiyor. Ancak ucuza.ucak tabi ki bu parayı vermez. Peki napacağız?

Kiev-Bangkok 422 Dolar

İstanbul-Bangkok uçuşuna 948 Dolar vermek yerine Kiev-İstanbul-Bangkok uçuşunu satın alırsak 422 Dolar veriyoruz. İkisi de aynı uçak, ikisinde de aynı yemekleri yiyeceksiniz. Hiçbir fark yok. Üstüne, kimlikle gidilebilen, vize istemeyen Kiev’i de görebileceksiniz. Ocak ve Şubat aylarında fiyatlar bu şekilde. Hangi gün gitmek istiyorsanız belirleyin. Ama tabi ki ucuza.ucak 422 Dolar’da vermez 🙂 Bileti jetcost.it veya jetcost.co.za adreslerinden alacağız. Jetcost.it adresinde bilet 310 Euro jetcost.co.za adresinde 5300R yani 330 Euro. “it” uzantısında tüm kartlara indirim gözüküyor ancak bir arkadaşımız alırken hata aldı. Belki Amex’e özgüdür bilmiyorum. “za” uzantısından bileti Mastercard Debit ile almamız gerekiyor. Diğer kartlara 40TL gibi komisyon koyuyor. Biletleri ayrı ayrı almanıza gerek yok. Gidiş-dönüş olarak kaç kişi gidiyorsanız aynı anda alabilirsiniz.

Kiev’e Nasıl Gideceğiz?

240 TL ye Kiev gidiş dönüş bileti bulmak mümkün. Çok zorlanmadan skyscanner adresinden arayıp bulabiliriz. An itibariyle gerek Ankara’dan gerek İstanbul’dan gerekse İzmir’den Kiev’e biletler ucuz. Eğer bagaj vermiyorsanız Bangkok dönüşü uçak İstanbul’a indiğinde uçaktan inip şehre girebilirsiniz. İlla Kiev’e gitmenize gerek yok. Ama uçağa İstanbul’dan binemezsiniz, Kiev’den binmek zorundasınız.

Seyahatleriniz için konaklamayı Airbnb’de yaparsanız 250TL üzeri rezervasyon için 130 TL indirim ya da 165 TL rezervasyon için 49TL indirim alırsınız. Bu indirimden faydalanmak için buraya tıklayarak Airbnb’ye kayıt olmalı ve 1 sene içerisinde rezervasyon yapmalısınız.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Emre
5 yıl önce

Paylaşımların için teşekkürler Ucuz Uçak Bileti kampanyaların nokta atışı uzak doğuda yeni rotalar bekliyoruz.
Selamlar..

Deniz
5 yıl önce

Paylaşım için teşekkürler. Bu şekilde bilet alıp rotayı tamamlamadan dönüşte İstanbul’da inmek istediğimizde bagajı İstanbul’dan nasıl teslim alabiliriz?

Feridub
5 yıl önce

İstanbul’a giden birini kafalayip bagajı ona verebilirsen senden iyisi yok o zaman 🙂

Alev
4 yıl önce

Güzel taktikmiş ama bakıyorum bulamıyorum şimdilik