En Çok Mil Puan Kazandıran Kredi Kartları – 2020

En çok mil puan kazandıran kredi kartlarını bu yazıda inceleyeceğiz. Bazı bankalar kredi kartı kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bazı tüketim gruplarına özel kartlar çıkarır. Bu tüketim gruplarından biri de Turizmdir. Bankalar bir hava yolu ile ya da turizm acentesi ile anlaşarak çıkardıkları kartları buralarda kullandırma yoluna giderler. Kredi kartını ne kadar çok kullanırsan o kadar çok mil / puan kazanırsın zırvalığını bir kenara bırakıp size bu konudaki tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Aşağıda en çok mil / puan avantajı sağlayan kredi kartlarını sıraladım.

Öncelikle malesef piyasada bulunan kartların hiç biri ilk çıktıkları dönemdeki özelliklerini koruyamadı. Avantajları bazıları için ya hiç kalmadı ya da çok azaldı.

Shop&Fly, Axess Wings, Maximiles, İng Pegasus Bol Bol Kart, Milplus, Parafly ve Adios bu sektörün başlıcaları. Mil ya da puanları inceleyelim.

İng Pegasus Bol Bol Kartı her havayolu için kullanamadığımız için dezavantajları büyük. Ayrıca bilet için yeterli bol bol puan var ancak bir de alan vergisi öde diyorlar. Alan vergisini de puanla ya da parayla ödeyebiliyorsun ancak bu sefer harcadığın miktar çok artıyor ve avantajı kalmıyor. Ben çok kısa süre kullanıp bıraktım. Axess Wings ile Maximiles’ın da bir faydasını görmedim. Ben Parafly, Adios,  Shop&Fly ve Miles&Smiles kullandım ve çok da ekmeklerini yedim. Bu yüzden bu kartları anlatacağım. Shop&Fly  Kredi Kartı piyasaya yeni çıktı ve kredi kartı pazarını sallayacak gibi duruyor.  Öncelikle ben en çok yurt içi bilet alırım, en çok araç kiralamaya ihtiyacım olur diyorsanız derhal Parafly’a başvurun.Bu yüzden kartı almadan önce benim en çok neye ihtiyacım var sorusunu kendinize yöneltin.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – PARAFLY 

Parafly ile uçak bileti alırsanız uçuş gününüzde havalimanında kafe-restoranlarda geçerli 25TL harcama hakkınız var. Havaalanında bedavaya kahve için 🙂
Atatürk Havalimanı dış hatlar ile Esenboğa Havalimanı iç hatlarda ücretsiz lounge hizmeti 🙂
İstanbul’da yaşıyorsanız, yapacağınız her 150TL alışverişe 1 İspark hakkı
Market alışverişlerinde 9,99TL ye kadar küsürat indirim hakkı
Cumartesi günleri tüm restorantlarda geçerli %25 indirim ( max20TL)
Belirleyeceğiniz bir günde Parafpos’undan yaptığınız alışveriş için %5 indirim ya da 5kat fazla parafpuan kazanımı gibi sürekli olan avantajları var.

HizmetlerKatsayı
Yurt İçi Uçak2
Yurt Dışı Uçak2
Yurt İçi Konaklama2
Yurt Dışı Konaklama2
Cruise3
Araba Kiralama3
Seyahat Tur Paketleri3

Gördüğünüz katsayılar gerçekten 2019 yılı için çok iyi. Eskiden çok daha iyiydi.Bu katsayılar ne anlama geliyor. Alacağınız hizmetin bedeli ne ise onu o katsayıya bölüyorsunuz. Çıkan sonuç kadar parafpuan ile ödeme yapıyorsunuz. Örneğin; 150TL’ye araç kiralayacaksanız 50TL parafpuan ödüyorsunuz

Gelelim parafly için puan kazanma durumuna. Bu kartları alan kişilerin yaptığı en büyük hata şu; ne kadar çok para harcarsam harcayayım gelen puan 1-2 TL. Parafly için ne kadar çok harcama yaptığınız önemli değil. Önemli olan kampanyalara katılıp gerek kombolar yaparak gerekse sadece kampanya puanını alarak harcama yapmanız. Parafly diyor ki; 150TL üzeri yaptığın xx,xx,xx,xx,xx,xx sektörleri için 5. harcamaya 50TL parafpuan veriyorum. Bu kampanyaya katılın. Ve işin kurnazlığını bulmaya çalışın. Buradan aleni şekilde yazamam ancak bu konularda Donanımhaber Sıcak Fırsatları takip etmenizi ordaki arkadaşlardan yardım almanızı öneririm.

Parafly’ın kötü özelliği kazandığınız puanların silinmesi. Bu yüzden bir sene boyunca puan biriktireyim de yazın bedavaya tatil yapayım diyorsanız yanlış yerdesiniz. Avanspuan kullanımı olduğu için genelde ben bu şekilde kullandım. Avanspuan çeker daha sonra kazandığım puanlarla bu avansı öderdim.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – ADİOS

Mil / Puan Kazandıran Kredi KartlarıAdios alacaksanız mümkün mertebe adios premium almaya çalışın. Yıllardır Adios kullanmış olmam bu karttan memnun olduğumu gösteriyor. 2019 yılı Mayıs ayında Adios Premium kartımı kapatmış bulunmaktayım ancak yine de fena sayılmayacak özellikte ilerliyor. Ah eski Adios ah.

Seyahat TipiDeğerli Kullanım Çarpanı
Yurt İçi Konaklama2,0
Yurt Dışı Konaklama2,0
Yurt İçi Uçak Bileti1,4
Yurt Dışı Uçak Bileti2,0
Cruise2,0
Araba Kiralama1,4
Seyahat Tur Paketleri2,0

Gördüğünüz gibi katsayılar Parafly’dan daha düşük. Ancak Parafly’a göre puan kazanımı daha kolay. Adios için kesinlikle telefonunuza World Mobil uygulamasını indirin ve Parafly için anlattığım puan kazanma yönetimini burada da yapın. Kampanya sayısı olarak aylık puan kazanım olarak geçekten Adios iyi. Ben Adios’tan yılda 2000TL puan kazanıyordum. Tek kartla 😉

Adios dönem dönem seyahat kampanyası yapar. Der ki; 150TL puana yurt içi gidiş dönüş , 500TL puana Avrupa gidiş-dönüş, 1200TL puana Asya gidiş-dönüş gibi. Rakamları tamamen kafamdan attım. Bu kampanyaları yaptığında gerçekten güzel lokasyonlara güzel ücretlere gidebiliyorunuz

Adios’un en güzel özelliği ise kazandığınız puanların silinmemesi. Biriktikçe birikiyor arkadaş, maşallah. Aynı zamanda puanlarınız yetmezse avans puan da kullanabilirsiniz.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – SHOP&FLY

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları

Gelelim Garanti Bankası‘nın yeni mil kartı Shop&Fly’a. Her 1 TL’lik alışverişe en az 1 mil veriyor. AMEX’te ise her 1 TL’lik alışveriş 1.5 katı. Harcarken de 100 mil 1 TL değerinde oluyor ve istediğiniz hava yolundan bilet satın alabiliyorsunuz. Aynı zamanda biriken milleri sadece uçak bileti olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz konaklama, tur, araç kiralamada da kullanabiliyorsunuz.

Shopandfly.com.tr veya seyahat hattını arayarak biriken milleriniz ile tüm seyahat harcamalarınızı yapabiliyorsunuz.

Açıkçası kart ilk çıktığı zaman 100 milin 1 TL değerinde olduğunu okuduğumda Miles and Smiles’tan bile az kazandıran bir kart olduğunu düşünmüştüm. Ancak yaptıkları kampanyaları görünce şu anda en avantajlı mil kartı olduğuna karar verdim.

Tüm kampanyaları Bonus Flaş aplikasyonundan görebiliyorsunuz. Her hafta farklı kampanyalar geliyor ve hemen katıl butonuna bastığınız zaman ekstra mil kampanyalarına katılabiliyorsunuz. Burada en önemli nokta kampanyaları sürekli takip etmek.

Güncel kampanyalardan bazılarını ve kazandırdığı milleri aşağıda bulabilirsiniz.

*Her 200 TL’lik giyim, aksesuar ve kozmetik alışverişinde ekstra 2.500 mil (25 TL)
*Migros’ta 200 TL alışverişe ekstra 2.000 mil (20 TL)
*Arçelik mağazalarında ilk 1.000 TL ve üzeri alışverişe ekstra 10.000 mil  (100 TL)
*250 TL üzeri elektronik harcamasını ekstra 2.500 mil (25 TL)
*Hafta sonu yapılan 150 TL restoran harcamasına ekstra 2.000 mil (20 TL)
*İlk Netflix üyeliğine ekstra 1.000 mil (10 TL)

Her kart sahibinin Bonus Flaş’ta ‘Size Özel’ kampanyaları oluyor. Örneğin aylık belirli bir miktar harcama karşılığında ( toplam 5.000 TL harcamaya 12.000 mil gibi) size yukarıda yer alan kampanyalara ek, ekstra mil yükleniyor.

Diğer bir önemli bir nokta da yukarıda örnek vermiş olduğum kampanyaların hepsinin size ekstra olarak mil kazandırıyor olması. Siz kartınızdan o ay 5.000 TL harcama yaptıysanız, kazandığınız 5.000 mile artı olarak yukarıdaki ekstra miller yükleniyor.

Aynı zamanda mil kazanımı için üye iş yeri olma zorunluluğu bulunmuyor. Böylelikle mahallenizdeki bakkaldan bile alışveriş yapsanız mil kazanabiliyorsunuz.

Eğer seyahat etmeyi seven biriyseniz şuan için alınabilecek en avantajlı kredi kartı. Hangi kredi kartı olursa olsun yıl içerisinde sürekli kullansanız bile yıl sonunda biriken bonuslar en fazla 100 TL civarında oluyor. Ancak Shop and Fly‘da durum çok farklı. 200 TL ‘lik bir market alışverişinizde bile 20 TL kazanmış oluyorsunuz. Şuan hiçbir kredi kartının harcamanızın %10’u kadar size bonus yüklediğini zannetmiyorum. Kampanyaları takip ederseniz bir anda ne kadar çok mil biriktiğine sizde şok olacaksınız.

Bu karttan en yüksek verimi almak için diğer bir nokta da sürekli kart kullanmak. Nakit harcama hiç yapmayıp sürekli kart kullanırsanız inanın birkaç ay içerisinde gidiş dönüş bilet alabilecek kadar miliniz birikiyor.

Özellikle de yeni evlenecek kişiler tüm alışverişlerini bu kartla yaparlarsa belki de balayı için bilet ve/veya otellerini bedavaya getirebilirler 🙂

Eminim birkaç sene sonra her kartta olduğu gibi bu kartta da kampanyalar bitecektir. Bu sebepten acele edip bir an önce yararlanmakta fayda var.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – Miles&Smiles

Mil kartları denilince herkesin aklına ilk olarak eminim Miles&Smiles gelmektedir. Ancak zamanla azalan kampanyaları, değişen mil harcatma politikaları, Garanti Bankası ile anlaşma sürecinde yaşanan gecikmeler gibi sebeplerden çoğumuz kullanmamaya başladık.

Fakat uzak uçuşlarda karlı olabilen bir yöntemi hala mevcut. O da Avans Mil kullanımı. Belki birçoğunuz bu yöntemi biliyor ve kullanıyorsunuz. Kısaca bahsetmem gerekirse Miles&Smiles kredi kartınız ile limitinizin 10 katına kadar avans mil alabiliyor ve hemen kullanabiliyorsunuz. (1 yılda max. 250.000 mil olacak şekilde) Bu avans milleri de 18 ay içerisinde harcamalarınız ile kapatabiliyorsunuz. Peki belirtilen süre içerisinde kapatamazsak ne oluyor? Mil başına 4 kuruş olacak şekilde 18 ayın sonunda faturanıza yansıtılıyor.

Peki bunun neresi avantajlı? Şöyle açıklayayım. Diyelim ki İzmir’den New York’a gidiş dönüş bilet alacaksınız. THY ile ortalama 5.500-6.000 tl arası tutmaktadır. (Başka bir hava yolu ile birçok aktarma yaparak ortalama en düşük 3000 TL civarına bulabiliyorsunuz)

Bu uçuşun toplam mil tutarı 60.000 + 1.000TL civarı vergi. Şimdi siz bu bileti avans mil kullanarak satın aldınız ve 18 ayın sonunda milleri hiç tamamlayamadınız..  60.000 x 0.04 TL = 2.400 TL yapıyor. Buna vergileri de ekliyoruz ve aslında THY ile 5500 TL civarı olan bilet size 3.400 TL ye gelmiş oluyor. Dilerseniz millerinizi Business uçuşlarda da kullanabiliyorsunuz.

İkinci bir avantaj ise refakatçi bileti. Diyelim ki 2 kişi seyahat edeceksiniz. Ancak 2 kişi için yeterli miliniz yok. THY ile ücretini ödeyerek bir kişi için bilet alıyorsunuz. Diğer kişi içinde ‘refakatçi bileti’ olarak milleriniz ile satın alıyorsunuz. Miles and Smiles’da refakatçi bileti alımı yapıldığında toplam mil tutarından  %30 daha az ödeme yapılıyor. Böylelikle 40.000 mil gibi bir rakama İzmir-NY uçuşunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu arada millerinizi sadece THY uçuşlarında kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz tüm Star Alliance hava yolu şirketlerinde de kullanabiliyorsunuz.

Sorularınızı yorum kısmına paylaşırsanız herkes faydalanabilir.

0 Türk Lirası’ndan başlayan fyatlarla araç kiralama yapmak için buradaki yazımı okuyabilirsiniz.

445 Lira üzerine 230 Lira indirim ile 250 Lira üzerine 130 Lira indirim alarak konaklama yapmak için buradaki yazımı okuyabilirsiniz.

9 Yorum Yapıldı

 • Canan Çolakoğlu
  29 Temmuz 2019 - 11:21

  Miles&Smiles kartım da var Adios da, acaba shop&fly alsam mı yoksa Adios’a devam mı etsek. Şuan tüm harcamalarımızı sadece Adios’tan yapıyoruz.

  Cevap
  • Ucuza Uçak
   30 Temmuz 2019 - 17:03

   Bence Adios devri kapandı.En yeni kart olan Shop&Fly kullanmak mantıklı. Piyasaya yeni çıkan kartlar genelde ilk çıktıkları dönemlerde çok iş yapıyorlar.

   Cevap
 • Gezginaycan
  16 Ağustos 2019 - 15:09

  Teb ‘in mil programi hakkında ne dusunuyorsunuz ?

  Cevap
  • Gizem K.
   16 Ağustos 2019 - 18:45

   M&S ile aynı oldugunu dusunuyorum. Suan mil karti olarak Shop&Fly kesinlikle en avantajlisi.

   Cevap
  • Evimsırtımda
   14 Aralık 2019 - 01:23

   Teb kredi kartı şuana kadar kullandıgım en iyi mil kartıydı ama 1 ocak 2020 itibariyle
   harcama sözüne bedava uçak bileti alımını iptal ediyor

   Cevap
 • abbas erciyes tezcan
  22 Ağustos 2019 - 01:49

  Bence vakıfbank milplus platinyum kart da avantajlı.kampanyası bol.

  Cevap
 • Kadir
  6 Aralık 2019 - 09:42

  Merhaba şöyle ki yurtdışı sitelerinden çok alışveriş yapıyorum aylık ortalama 10.000 kadar evin bütün harcamaları da bende . Benim için yıllık yurt içi uçak bilet almak için shop fly almayı düşünüyorum önerirmisiniz. Bir diğer sorun yurt dışı alışveriş sitelerinde alışveriş yapınca mil kazanıyormuyuz kampanyaları çok güzel takip ederim bu konuda kendime güvenim tam

  Cevap
 • İpek Öztürk
  7 Aralık 2019 - 21:07

  Gizem hanımcım gerçekten çok iyi değerlendirmişsiniz, bütün interneti taradım en iyi siz anlatmışsınız. Ama shop and fly mil harcarken çok farklı bir tarife sunuyor. Örneğin dalaman ankara uçuşu 180 000 mil veya 1800 tl. 22 000 milim de varsa bu tutarı 1600 tl ye düşürüyor.

  Avans mil alalım desek onda da şikayetvar.com da insanların yaşadığı mağduriyetleri görebiliyoruz. insan bankalara bu kadar bağlanmak istemiyor gelecek için.

  3 ayda 10000 tl harcadım ancak kampanyalar ile 22 000 mil elde ettim. bu da 200 tl kadar bir indirim yapıyor. paylaşmak istedim.

  Cevap
 • Selim
  18 Mayıs 2020 - 20:12

  Mil kartlari arasinda en cok avans mil veren kredi karti konusunda detaylı bilgi icin tesekkürler.

  Cevap

Bir Yorum Bırakmak İstermisiniz.