En Çok Mil Puan Kazandıran Kredi Kartları - 2024 - Ucuza Uçak

En Çok Mil Puan Kazandıran Kredi Kartları – 2024

en_iyi_mil_kredi_kartı

En çok mil puan kazandıran kredi kartları , mil puanla bilet alma , avans mil ve mil kartları bu yazıda inceleyerek kredi kartı karşılaştırması yapacağız. Bazı bankalar kredi kartı kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bazı tüketim gruplarına özel kartlar çıkarır. Bu tüketim gruplarından biri de turizmdir. Bankalar bir hava yolu ile ya da turizm acentesi ile anlaşarak çıkardıkları kartları buralarda kullandırma yoluna giderler. Kredi kartını ne kadar çok kullanırsan o kadar çok mil / puan kazanırsın zırvalığını bir kenara bırakıp size bu konudaki tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Aşağıda en çok mil / puan avantajı sağlayan kredi kartlarını sıraladım. En iyi mil kazandıran kredi kartı 2024 yazısına başlayalım.

Shop&Fly, Axess Wings, Maximiles, Milplus, ParaflyAdios , Miles and Smiles Kuveyt Türk, Miles&Smiles Garanti Bankası, Miles&Smiles QNB Bank, Maximiles Black ve Vakıfbank Platinium Plus Metal bu sektörün başlıcaları. Mil ya da puanları inceleyelim.

Seyahat kredi kartları, seyahat edenlere özel avantajlar sunar. Hangi kartın en iyi olduğu, kişisel tercihlere, seyahat alışkanlıklarına ve kartın sunduğu özelliklere bağlı olarak değişebilir. Aşağıda size seyahat kredi kartları arasında bir karşılaştırma yapacağım. Sizin için en mantıklısı hangisi ise en iyi seyahat kredi kartı odur. Bu karşılaştırma önemli olan faktörler ise şunlar olacak; yıllık aidat ücreti, mil /puan kazanım oranı, mil / puan kullanma durumu ve son olarak avantajlar ile dezavantajlar.

 • Yurt dışı seyahatlerde ucuz internet sahibi olmak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Uçak yolculuğundaki haklarınızı öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – PARAFLY

 • Parafly Kredi Kartı yıllık aidat : 204,50 TL
 • Parafly Platinium Kredi Kartı yıllık aidat : 301 TL ‘dir. Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Parafly seyahat acentesi üzerinden paraf puanlarınızla TÜM HAVAYOLU biletlerini satın alabilirsiniz.
 • 1 Paraf para = 1 TL anlamına gelmektedir.

Parafly kredi kartı ile harcama yapınca Paraf Para kazanırsınız. Ne kadar çok para harcarsam o kadar çok Paraf Para kazanırım anlayışını terk etmezseniz bu karttan hiçbir fayda sağlayamazsınız. Parafly kullanıp da Paraf Para kazanmak istiyorsanız, Parafly’ın aylık olarak yaptığı kampanyalara katılıp o kampanyalara özel harcama yapmanız gerekmekte. Örneğin Parafly diyor ki; 750TL üzeri yaptığın xx,xx,xx,xx,xx,xx sektörleri için her harcamaya 50TL Paraf Para veriyorum. Bu kampanyaya katılın.

 • Parafly ile uçak bileti alırsanız uçuş gününüzde havalimanında kafe-restoranlarda geçerli 80 TL harcama hakkınız oluyor ancak malesef 80 TL’ye havalimanında anca su alabilirsiniz. Eskiden Parafly kart sahipleri Atatürk Havalimanı ve Esenboğa Havalimanı’nda ücretsiz lounge keyfi vardı, bunu da kaldırdılar.
 • İstanbul’da yaşıyorsanız, yapacağınız her 500 TL alışverişe 1 İspark hakkı veriyor.
 • Market alışverişlerinde 9,99 TL ye kadar küsüratı size geri iade ediyor ve ayda maksimum 80 TL uygulanabiliyor.
 • Belirleyeceğiniz bir günde Parafpos’undan yaptığınız alışveriş için %5 indirim ya da 5kat fazla parafpuan kazanımı gibi sürekli olan avantajları var.

Gördüğünüz katsayılar 2024 için çok iyi diyemiyorum. Eskiden bu tabloda 4 ve 5 rakamlarını görürdük. Bu katsayılar ne anlama geliyor. Alacağınız hizmetin bedeli ne ise onu o katsayıya bölüyorsunuz. Çıkan sonuç kadar parafpuan ile ödeme yapıyorsunuz. Örneğin; 900 TL’ye araç kiralayacaksanız 300 TL parafpuan ödüyorsunuz veya 2.000 TL ‘ye uçak bileti satın alacaksanız 1.000 Paraf Para ödüyorsunuz. Bu tür seyahat işlemleri için buradan bilet ücretlerine bakabilir ve satın alabilirsiniz. Şunu söylemek zorundayım ki, normalde satılan uçak bileti fiyatlarına göre çok daha yüksek ücrete uçak bileti satılıyor. 2 katsayısı pek bir anlam ifade etmiyor.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – ADİOS

 • Adios kredi kartı yıllık aidat: 471 TL
 • Adios Premium kredi kartı yıllık aidat: 691,50 TL. Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Yapı Kredi seyahat acentesi üzerinden world puanlarınızla TÜM HAVAYOLU biletlerini satın alabilirsiniz.
 • 1 World Puan = 1 TL anlamına gelmektedir.

Adios kredi kartı alacaksanız mümkünse Adios Premium almaya çalışın. Kredi kartını elinize aldıktan sonra hemen telefonunuza World Mobil uygulamasını indirip kampanya takibi yapmanız gerekmekte. Adios kredi kartı da Parafly kredi kartı gibi, ne kadar çok harcama yaparsam o kadar çok world puan kazanırım mantığı yanlış. Aylık dönemlerde yapılan kampanyalara katılıp bu şekilde World puan toplayabilirsiniz. Kazandığınız puanları seyahatlerinizde kullanırken bire bir değil de katsayılı kullanırsınız. Aşağıda size Adios Premium kart için hangi seyahat kategorisinin ne kadar katsayı ile çarpıldığını paylaştım.

Seyahat TipiDeğerli Kullanım Çarpanı
Yurt İçi Konaklama2,0
Yurt Dışı Konaklama2,0
Yurt İçi Uçak Bileti1,4
Yurt Dışı Uçak Bileti2,0
Cruise2,0
Araba Kiralama1,4
Seyahat Tur Paketleri2,0

Gördüğünüz gibi katsayılar Parafly’dan daha düşük. Ancak Parafly’a göre puan kazanımı daha kolay. Kampanya sayısı olarak aylık puan kazanımı olarak geçekten Adios iyi. World puanlarınızı Yapı Kredi seyahat hattı aracılığı ile kullanabiliyorsunuz. Ancak şunu söylemek zorundayım ki, normalde satılan uçak bileti fiyatlarına göre çok daha yüksek ücrete uçak bileti satılıyor. 2 katsayısı pek bir anlam ifade etmiyor.

Adios dönem dönem seyahat kampanyası yapar. Der ki; 500 TL puana yurt içi gidiş dönüş , 2000 TL puana Avrupa gidiş-dönüş, 6000TL puana Asya gidiş-dönüş gibi. Rakamları tamamen kafamdan attım. Bu kampanyaları yaptığında gerçekten güzel lokasyonlara güzel ücretlere gidebiliyorunuz

Adios’un en güzel özelliği ise kazandığınız puanların silinmemesi. Biriktikçe birikiyor arkadaş, maşallah. Aynı zamanda puanlarınız yetmezse avans puan da kullanabilirsiniz.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – SHOP&FLY

 • Shop&Fly Gold kredi kartı yıllık aidat: 471 TL
 • Shop&Fly Platinium kredi kartı yıllık aidat: 686,50 TL.
 • Shop&Fly Gold American Express kredi kartı yıllık aidat: 234 TL
 • Shop&Fly Platinum American Express kredi kartı yıllık aidat: 364,50 TL. Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Shop&Fly kolay seyahat hattı üzerinden biriktirdiğiniz millerinizle TÜM HAVAYOLU biletlerini satın alabilirsiniz.
 • 100 mil = 1 TL anlamına gelmektedir.

Gelelim Garanti Bankası’nın mil kartı Shop&Fly’a. Shop&Fly kredi kartıyla MİL kazanırsınız. Ancak bu mil genellikle THY mili olarak düşünülüp kafa karışıklığına yol açmaktadır. Shop&Fly kredi kartıyla kazandığınız millerin THY milleri ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Shop&Fly ile havayolu, duty free ve yurt dışı harcamalarınızda 1 TL’ye 2 mil, yurt içi seyahat, eğlence ve restoran harcamalarınızda 1 TL’ye 0,75 mil, diğer sektörlerdeki harcamalarınıza ise 1 TL’ye 0,35 mil kazanabilirsiniz. Amerikan Ekspres kartlarını da alıp harcamalarınızı AMEX ile yaparsanız normalde kazanacağınızın %25 fazlasını kazanırsınız. Örneğin; Shop&Fly Platinium kredi kartınızla yurt dışı 1.000 TL alışveriş yaptığınızda size 2.000mil gelecektir. TL karşılığı ise 20 TL dir. Aynı harcamayı Shoop&Fly Platinium Amerikan Ekspress kredi kartı ile yaparsanız 2.500 mil yani 25 TL gelecektir.

Yukarıdaki hesaplamadan farketmişsinizdir 100 mil 1 TL değerinde oluyor ve istediğiniz hava yolundan bilet satın alabiliyorsunuz. Ayrıca biriken milleri sadece uçak bileti olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz konaklama, tur, araç kiralamada da kullanabiliyorsunuz.

Shopandfly.com.tr veya seyahat hattını arayarak biriken milleriniz ile tüm seyahat harcamalarınızı yapabiliyorsunuz.

Shopandfly’da da ben her ay 20.000-30.000 harcama yapayım mil biriksin derseniz boşuna bu kartı almayın. Eğer mil toplamak istiyorsanız kampanyalara katılıp o kampanyalara göre harcama yapmanız gerekecek. Tüm kampanyaları Bonus Flaş uygulamasından görebiliyorsunuz. Her ay kampanyalar geliyor ve hemen katıl butonuna bastığınız zaman ekstra mil kampanyalarına katılabiliyorsunuz. Burada en önemli nokta kampanyaları sürekli takip etmek.

Güncel kampanyalardan bazılarını ve kazandırdığı milleri aşağıda bulabilirsiniz.

*Her 1.000 TL’lik restaurant harcamanıza(maksimum 8 kere) ekstra 5.000mil (50 TL değerinde oluyor)
*Her 1.250TL üstü akaryakıt alışverişe (maksimum 2 kere) ekstra 5.000 mil (50 TL değerinde)
*Her 750TL ve üzeri market harcamalarınıza (maksimum 10 kere) ekstra 2.500 mil (25 TL değerinde)

Her kart sahibinin Bonus Flaş’ta ‘Size Özel’ kampanyaları oluyor. Örneğin aylık belirli bir miktar harcama karşılığında ( toplam 5.000 TL harcamaya 12.000 mil gibi) size yukarıda yer alan kampanyalara ek, ekstra mil yükleniyor.

Diğer bir önemli bir nokta da yukarıda örnek vermiş olduğum kampanyaların hepsinin size ekstra olarak mil kazandırıyor olması. Siz kartınızdan o ay 5.000 TL harcama yaptıysanız, kazandığınız 5.000 mile artı olarak yukarıdaki ekstra miller yükleniyor.

Aynı zamanda mil kazanımı için üye iş yeri olma zorunluluğu bulunmuyor. Böylelikle mahallenizdeki bakkaldan bile alışveriş yapsanız mil kazanabiliyorsunuz. Ama ne mil ne mil 🙂 Şöyle örnek verelim; Bakkaldan marketten o ay 10.000TL harcama yaptığınızda size 3500mil veriyor yani 35 TL değerinde mil veriyor. Böyle hesaplayınca hiçbir işe yaramıyor bu kart ama yukarıda dediğim gibi kampanyalara katılarak puan toplamak gerekiyor.

Eğer yurt dışında yaşıyorsanız veya sık sık yurt dışına çıkıyorsanız yurt dışı harcamaları için en iyi kart Shop&Fly kredi kartıdır. Şöyle bir hesap yapalım sizinle;

10.000TL yurt dışı harcaması yapınca 20.000mil veriyor size bu milin gerçek değeri 200 TL. Yani harcanan paranın size puan getirisi %2 oranındadır ve bu oran şu an piyasadaki kredi kartları arasında en yüksek orandır. Aynı harcamayı Amex ile yaparsanız mil kazanım oranı %2,5 oluyor ve piyasada daha iyisi yok.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – Vakıfbank Platinium Plus

 • Vakıfbank Platinium Plus yıllık aidat: YOK – 0 TL . Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Milplus seyahat acentesi üzerinden world puanlarınızla TÜM HAVAYOLU biletlerini satın alabilirsiniz.
 • 1 World Puan = 1 TL anlamına gelmektedir.

Vakıfbank Platinium Plus kart World kart mensubudur ve world puan kazanımı yapabilirsiniz. Kazandığınız world puanlar silinmiyor. Bu kartı güzel yapan nokta ise kazanılan world puanlar uçak bileti alımlarında, otel/tur ve araç kiralama satın alırken 2 kat değerli hesaplanıyor. Örneğin; 1.000TL olan uçak biletini satın almak için 500TL world puana ihtiyacınız var. Tabi bu konuda şöyle bir negatif durum var bunu da söylemeliyim. Bileti Setur acentesi tarafından alıyorsunuz ve sizden iç hatlar biletlerinde gidiş dönüş 170 TL, dış hatlar biletlerinde 892 TL tutarında servis ücreti alınıyor. Servis ücreti, alınan bilet bedellerine dahil edilmektedir.

Platinum  Plus kartınız ile, yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz öncesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlarda bulunan lounge hizmetinden ücretsiz  olarak yararlanabiliyorsunuz. Ücretsiz lounge hakkı yılda 6 kere ile sınırlıdır.

Yurt dışı alışverişlerinizde ise 100$ üzeri alışveriş olmak şartıyla %5 indirim uygulanır. Ancak aylık maksimum 750 TL ile sınırlıdır. Yıllık ise maksimum 3.000 TL ile sınırlıdır.

Ancak bu kartı şu kişiler alabiliyor:

Platinum Plus kredi kartı başvurusu için müşterilerimizin aşağıdaki kriterlerden en az birine sahip olması gerekmektedir;

•   Bankamız VIP Segmente sahip müşteri grubunda olması,

•   Bankamızda 1.000.000 TL ve üzeri varlık toplamı veya kredi bakiyesi olması,

•   Bankamızda 1.250.000 TL ve üzeri SKY Limite sahip olması,

•   Mevcut Kredi Kart limitinin veya yeni başvuruda onaylanan kredi kartı limitinin 300.000 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

Vakıfbank Platinium Plus Metal ise bir üst model kredi kartıdır ve herkese verilmemektedir. Bu kart ile ise world puanlar uçak bileti alımlarında, otel/tur ve araç kiralama satın alırken 2,5 kat değerli hesaplanıyor. Örneğin; 1.000TL olan uçak biletini satın almak için 400TL world puana ihtiyacınız var.

Platinum Plus Metal  kredi kartı başvurusu için müşterilerimizin aşağıdaki kriterlerden en az birine sahip olması gerekmektedir;

 •  Bankamız VIP Segmente sahip müşteri grubunda olması,
 •  Bankamızda 1.000.000 TL ve üzeri varlık toplamı veya kredi bakiyesi olması,
 •  Bankamızda 1.250.000 TL ve üzeri SKY Limite sahip olması,
 •  Mevcut Kredi Kart limitinin veya yeni başvuruda onaylanan kredi kartı limitinin 200.000 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

Eğer bu şartları sağlayamıyorsanız Vakıfbank Platinum Plus kart alabilirsiniz ve bu kart ile de world puanlarınızı 2,5 kat yerine 2 kat değerli harcayabilirsiniz.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – Maximiles Black Kredi Kartı

 • Maximiles Black kredi kartı yıllık aidat: 739,20 TL . Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Pazarama seyahat acentesi üzerinden mil puanlarınızla TÜM HAVAYOLU biletlerini satın alabilirsiniz.
 • 1 mil = 1 TL anlamına gelmektedir.

Maximiles Black kredi kartı İş Bankası’na aittir. 24 Şubat 2024 tarihi itibariyle;

• 500 bin TL’nin altında olan müşteriler %0,75
• 500 bin TL ile 2 milyon TL arasında olan müşteriler %1,25
• 2 milyon TL ile 5 milyon TL arasında olan müşteriler %1,50
• 5 milyon TL ve üzerinde olan müşteriler %1,75 . Biz hesaplamamızı hiç mevduatımız yok gibi yapalım ama sizin eğer bankada tutabileceğiniz TL/döviz/altın gibi birikiminiz varsa daha yüksek oranlar elde edebilirsiniz.

Herhangi bir kampanyaya katılmadan direkt 1.000TL harcama yapınca 7,5 mil kazanıyorsunuz. Burada ne kadar mil kazanırsanız TL değeri de odur. Kısaca 1.000TL harcamaya 7,5 TL elde edersiniz. Uçak bileti alımında herhangi bir katsayı bulunmamaktadır. 1.000TL’ye bilet alacaksanız 1.000 mile ihtiyacınız var demektir. Ancak biletleri satın aldığınız Pazarama seyahat acentesinde malesef biletler normal fiyatın daha üstündedir.

Standart harcamalar dışında katıldığınız kampanyalardan da maximiles kazanımı sağlayabilirsiniz. Böylece daha çok mil kazanabilirsiniz.

Ayrıca şöyle güzel restoran kampanyası var, hoşuma gittiği için sizinle de paylaşmak istedim. Maximiles Black ile tek seferde yapacağınız 2.000 TL ve üzeri restoran ödemelerinizde %10, 4.000 TL ve üzeri ödemelerinizde %20 indirim ayrıcalığı sizi bekliyor. Yani; 2000TL lik restoran harcaması yapıp ödeme yaptığınızda ekstrenize bu 200TL indirimli yansıyor. Bir müşteri işlem başına en fazla 1.000 TL, aylık ise en fazla 4.000 TL indirim kazanabilir. Bu harcamayı yaparken %0,75 oranında mil de kazandığınızı unutmayın.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – Akbank Wings Black

akbank axess wings black kart
 • Akbank Wings Black kredi kartı yıllık aidat: 676,50TL . Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Gezkanatlan seyahat acentesi üzerinden mil puanlarınızla TÜM HAVAYOLU biletlerini satın alabilirsiniz.
 • 100 mil = 1 TL anlamına gelmektedir. Katsayılı kullanım bulunmaktadır. Birazdan anlatacağım.
 • Mil puanların kullanım süresi 2 yıl.

Akbank Wings Black kredi kartınızla yurt içinde harcadığınız her 1,5 TL ‘ye 1 mil kazanılmaktadır. Ancak diğer bankalarda olduğu gibi bankada mevduatınız varsa size daha fazla mil kazanma olanağı sunuyor. Şöyle ki;

1.500 Tl Harcama
Varlıksız Wings Black1.000 mil
500.000-1.000.000 varlık1.500 mil
1.000.000+ varlık2.000 mil
Akbank Wings Black mil kazanım oranları

Yukarıdaki tabloda bankada bulunan varlık tutarına göre kazanılan mil tutarını görüyorsunuz. Ancak yukarıdaki tabloya ek olarak harcama yaptığınız sektöre göre de kazanılan mil tutarları değişmekte. Ancak bunun için de bankada varlığınızın olması gerekiyor.

Restoran harcamalarınızda size özel Mil Puan kazanımı şöyle; 500.000 – 1.000.000 TL  varlığa sahip olan Black programı müşteriler 1,5 kat, 1.000.000 TL ve üzeri varlığı olan Black Plus programı müşteriler 2 kat daha fazla Mil Puan kazanabilirler. Örneğin; normalde 1500 TL restoran harcamasından 1000 Mil Puan kazanılırken; bankada 500.000 TL – 1.000.000 arası varlığı olan bir kişi 2250 Mil Puan, 1.000.000 TL varlığı olan bir kişi ise 3000 Mil Puan kazanabilir.

Seyahat harcamalarınızda size özel mil puan kazanımı şöyle; havayolu, konaklama, seyahat acenteleri ve araç kiralama harcamalarında 500.000 – 1.000.000 TL varlığa sahip olan Black programı müşteriler 1,5 kat, 1.000.000 TL ve üzeri varlığı olan Black Plus programı müşteriler 2 kat daha fazla Mil Puan kazanabilir. Örneğin; normalde 1.500 TL otel harcamasına 1.000 Mil Puan kazanılırken; bankada 500.000 – 1.000.000 TL varlığı olan bir kişi 2250 Mil Puan, 1.000.000 TL varlığı olan bir kişi ise 3000 Mil Puan kazanabilir.

Yurt dışında yapacağınız harcamalarda size özel mil puan kazanımı şöyle; 1,5 kat daha fazla Mil Puan kazanma ayrıcalığını yaşayın. Örneğin; normalde 1.500 TL yurt dışı harcamasından 1.500 Mil Puan kazanılırken, 500.000 – 1.000.000 TL’ye kadar varlığı olan bir Black programı kişi 2.000 Mil Puan, 1.000.000 TL ve üzeri varlığı olan bir Black Plus programı kişi ise 3.000 Mil Puan kazanabilir.

Yukarıda mil kazanımını inceledikten sonra şimdi de mil kullanım detaylarını inceleyelim. Kazandığınız mil puanları;

 • Yurt içi uçuşlarda herhangi bir katsayı yok. Mil puan ne ise TL değeri de odur.
 • Yurt dışı uçuşlarda katsayı 2’dir. Örneğin 1.000 TL değeri normalde 100.000 mil puan iken yurt dışı bilet alırsanız 50.000 mil puan gerekli.
 • Otel, araç kiralam ve tur hizmetlerinde ise katsayı negatif. Normalde 1.000 TL değeri 100.000 mil puan iken otel, araç kiralama veya tur hizmetini mil puanlarınızla alırsanız 150.000 mil puan ödemek zorunda kalırsınız.

Yukarıdaki mil kazanım ve mil kullanım detaylarına baktığımızda varlıklı bir müşterinin yurt dışı uçak biletleri alımında Akbank Wings Black kredi kartını kullanmak çok cazip gibi görünüyor. Ancak şunu söylemeliyim ki; mil puan kullanarak satın alacağınız uçak biletini gezkanatlan acentesinden almanız gerekiyor ve yurt dışı uçak biletleri normalden daha pahalıya satılıyor. Normalde 2.200 TL olan uçak biletini 150.000 mil puana satın alabiliyorsunuz.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – Miles&Smiles Garanti

 • Miles&Smiles Gold Mastercard kredi kartı yıllık aidat: 471 TL
 • Miles&Smiles Platinum Mastercard kredi kartı yıllık aidat: 686,50 TL
 • Miles&Smiles Privé Mastercard kredi kartı yıllık aidat: 872 TL
 • Miles&Smiles Gold Amerikan Ekspress kredi kartı yıllık aidat: 234 TL
 • Miles&Smiles Platinum Amerikan Ekspress kredi kartı yıllık aidat: 364,50 TL
 • Miles&Smiles Privé Amerikan Ekspress kredi kartı yıllık aidat: 577 TL .Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Miles&Smiles kredi kartları ile biriktirdiğiniz milleri Türk Hava Yolları biletleri veya Star Alliance grubu hava yolu şirketlerinde kullanabilirsiniz. Burada THY hariç Star Alliance ödül bileti nasıl alabildiğimizi anlatmıştım.
 • 1 mil = parasal anlamı yoktur.

Mil kartları denilince herkesin aklına ilk olarak eminim Miles&Smiles gelmektedir. Ancak zamanla azalan kampanyaları, değişen mil harcatma politikaları birçoğumuzu bezdirse de avans mil mantığı ile bu kartı kullanınca faydalı oluyor. Millerin en verimli kullanım şekli uzak rotalardır. Buradan avans mil yazımızı okuyup daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Miles&Smiles kredi kartına 2024 yılı itibariyle yeni güncelleme geldi. Garanti Bankası’nda bulunan paranıza göre kazanılan mil oranları değişiklik gösterecektir. Size aşağıda Miles&Smiles Platinium kredi kartı için kazanabileceğiniz mil oranları tablo halinde hazırladım.

SeyahatGiyimAkaryakıtElektronikMarketBeyaz Eşya
Varlıksız M&S Garanti
Platinium Kart
1133333
750.000 TL üstü mevduat2977777
3.500.000 TL üstü mevduat3499999
7.000.000 TL üstü mevduat511313131313

Garanti Miles&Smiles Platinium kredi kartıyla sektörlere göre 1.000 TL harcayınca kazanılan mili yukarıdaki tablodan görebilirsiniz. Yukarıdaki harcamayı eğer Amex kredi kartıyla yaparsanız %25 daha fazla mil kazanırsınız. Örneğin; 1.000 TL lik seyahat harcaması yaptığınızda 11 mil değil 14 mil kazanırsınız.

Daha daha fazla mil kazanmak için ise Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles Garanti BBVA statünüz Classic Plus ise alışverişlerinizden en az %25; Elite ve Elite Plus ise en az %50 daha fazla mil kazanırsınız. Örneğin; Miles&Smiles Elite statüsü sahibiyseniz yukarıdaki 14 mil örneğinde siz 21 mil kazanmış olacaksınız. Peki bundan daha da fazla mil nasıl kazanabiliriz?

Garanti Bankası diyor ki; gelip bankamıza mevduat koyarsanız TL, döviz, altın, kkm vb şöyle bir durum söz konusu:
 • 750.000 – 3.500.000 TL 2,5 kat
 • 3.500.000 TL – 7.000.000 TL 3 kat
 • 7.000.000 TL ve üzeri için 4,5 kat fazla mil kazanabilirsiniz.

Örnek 1; THY hesabınız classic ve Garanti Bankası’nda mevduatınız yoksa 1.000 TL seyahat harcamasına sadece 11 mil kazanabilirsiniz.

Örnek 2; THY hesabınız Elite ve Garanti Bankası’nda 750.000 TL üzeri mevduatınız varsa 1.000 TL seyahat harcamasına 42 mil kazanabilirsiniz. Bu harcamayı Amex kart ile yaparsanız 53 mil kazanabilirsiniz.

Ne kadar harcamaya ne kadar mil kazanabilirim hesaplamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki açıklamalar herhangi bir kampanyaya katılmadan sadece harcama yaparak kazanılacak milleri göstermektedir ancak siz bonuş flaş uygulaması üzerinden kampanyalara katılarak ekstra mil kazanabilirsiniz. Örneğin; market harcamasına 1.000 mil, yurt dışı harcamaya 2.000 mil, e-ticaret alışverişine 1.500 mil gibi ekstra kampanyalardan da mil kazanabilirsiniz.

Garanti Bankası Miles&Smiles kredi kartının en büyük avantajı THY ile uzak rotaları çok ucuza getiriyor olmasıdır. Dezavantajı ise THY hariç biletlerde kullanamıyorsunuz.

Garanti Bankası Miles&Smiles Prive kartı kullanıyorsanız yılda bir kere ÜCRETSİZ Lounge hakkınız da bulunuyor. Bu konuda detaylı bilgiyi ise buradan okuyabilirsiniz.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – Miles&Smiles QNB Bank

miles and smiles qnb
 • Miles&Smiles QNB kredi kartı yıllık aidat: 712 TL
 • Miles&Smiles QNB First kredi kartı yıllık aidat: 712 TL
 • Miles&Smiles QNB Private kredi kartı yıllık aidat: 1428 TL. Ücretler hakkında bilgi burada yazmaktadır.
 • Miles&Smiles kredi kartları ile biriktirdiğiniz milleri Türk Hava Yolları biletleri veya Star Alliance grubu hava yolu şirketlerinde kullanabilirsiniz. Burada THY hariç Star Alliance ödül bileti nasıl alabildiğimizi anlatmıştım.
 • 1 mil = parasal anlamı yoktur.

QNB Finansbank Miles&Smiles kredi kartı ile biriktirdiğiniz milleri THY biletlerinde kullanabilirsiniz. Başka hava yolu şirketlerinde kullanamazsınız. Tıpkı Garanti Miles&Smiles kredi kartı gibi. Aşağıda size 1.000 TL harcamaya hangi sektörde ne kadar mil kazanıldığını hazırladım.

SeyahatGiyimAkaryakıtElektronikMarketBeyaz Eşya
QNB M&S2055555
QNB M&S First604010302030
QNB M&S Private1208020604060

Yukarıda gördüğünüz tablodaki First ve Private özellikleri için QNB Finansbank’da mevduat sahibi olmanız gerekiyor. First için en az 600.000 TL, Private için ise en az 6.000.000 TL mevduat sahibi olmalısınız.

Yukarıdaki mil kazanımları dışında aylık yapılan kampanyalara da katılarak ekstra mil de kazanabilirsiniz.

Mil / Puan Kazandıran Kredi Kartları – Miles&Smiles Kuveyt Türk

miles and smiles kuveyt turk

Kuveyt Türk Miles&Smiles kartını 1,5 yıl kullandım ve 2023 yılında banka memnuniyetsizliği nedeniyle kapattım. Bu nedenle 2024 yılında güncellediğim bu yazıyı Kuveyt Türk nezdinde güncelleme yapmıyorum, çünkü önermiyorum.

Kuveyt Türk Miles&Smiles kredi kartı piyasaya ilk çıktığı gün gibi değil. Malesef mil kazanım oranı çok düştü. Şu an TK hesabınız classic ise ve bankada mevduatınız yoksa 100 TL seyahat harcamasına 2 mil kazanabilirsiniz. Bankaya mevduat koyarsanız daha çok mil kazanabilirsiniz. Bunu size aşağıda örneklendireyim:

 • 0-150.000 TL arası mevduat koyarsanız standart başlangıç üyelik olan yolcu statüsü, böylece 100 TL seyahat harcamasına 3 mil kazanırsınız.
 • 150.000-500.000 TL arası mevduat koyarsanız üyelik statünüz gezgin,böylece 100 TL seyahat harcamasına 6 mil kazanırsınız.
 • 500.000 TL üzeri mevduat koyarsanız üyelik statünüz seyyah, böylece 100 TL seyahat harcamasına 8 mil kazanırsınız.

Kuveyt Türk’ün mil kazanım oranı seyyah statüsündeyseniz piyasaya göre fena sayılmaz ancak kampanya yapmadan sadece harcama yaparak mil kazanımı sunmaları sizi sınırlandırıyor. Örneğin, e-ticar et harcamasına, market harcamasına ekstra mil kampanyaları çok nadir olmasa daha iyi olabilirdi.En büyük eksilerden biri ise döviz ekstresi yok. Yurt dışı site ve yurt dışı harcamanızı yüksek olan banka döviz kurundan TL ye çeviriyor ve sizi çok daha yüksek bir ödemeye mahkum ediyor.
Buradan mil hesaplamaya bakabilirsiniz.

Miles&Smiles Kredi Kartları Karşılaştırma

AidatYurt DışıSeyahatBenzinMarketGiyim
Garanti B. Varlıksız
ek Amex
686,50TL
ek 364TL
11
14
11
14
3
4
3
4
3
4
Garanti B. 750.000TL +
ek Amex
686,50TL
ek 364TL
29
36
29
36
7
9
7
9
7
9
Garanti B. 3.500.000TL+
ek Amex
686,50TL
ek 364TL
34
43
34
43
9
11
9
11
9
11
Garanti B 7.000.000TL+ /Amex686,50TL
ek 364TL
51
64
51
64
13
16
13
16
13
16
QNB B. Varlıksız712 TL2020555
QNB B. 600.000TL+712 TL4060102040
QNB B. 1.750.000TL+712 TL5075132550
QNB B. 6.000.000TL+1428 TL80120204080

Kart tiplerine göre Garanti Bankası Platinium ve Amex kart ile QNB Finansbank kredi kartlarının mil kazanım tablosunu yukarıdan görebilir ve inceleyebilirsiniz.

*** Yukarıdaki tabloya göre QNB Finansbank mil kazanım oranı daha iyi görünüyor. Ancak şu nokta çok önemli; Garanti Bankası her ay belirli tutarda market, akaryakıt, giyim, elektronik, yurt dışı harcamasına 1.000, 1.500, 2.000 mil gibi ekstra kampanyalar yapıyorken QNB Finansbank’da bu durum neredeyse hiç yok.

Miles&Smiles kredi kartlarının THY uzak uçuşlarında karlı olabilen bir yöntemi hala mevcut. O da Avans Mil kullanımı. Belki birçoğunuz bu yöntemi biliyor ve kullanıyorsunuz. Kısaca bahsetmem gerekirse Miles&Smiles kredi kartınız ile limitinizin 10 katına kadar avans mil alabiliyor ve hemen kullanabiliyorsunuz. Bu avans milleri de 18 ay içerisinde harcamalarınız ile kapatabiliyorsunuz. Peki belirtilen süre içerisinde kapatamazsak ne oluyor? Garanti bankası avans mil başına 20 kuruş istiyorken QNB Finansbank ise 26 kuruş istiyor.

Peki bunun neresi avantajlı? Şöyle açıklayayım. Diyelim ki İzmir’den New York’a gidiş dönüş bilet alacaksınız. THY ile ortalama 30.000 TL arası tutmaktadır. (Başka bir hava yolu ile birçok aktarma yaparak ortalama en düşük 20.000 TL civarına bulabiliyorsunuz)

*** Bu uçuşun toplam mil tutarı 60.000 + 2.000TL civarı vergi. Şimdi siz bu bileti avans mil kullanarak satın aldınız ve 18 ayın sonunda milleri hiç tamamlayamadınız..  60.000 x 0.20 TL = 12.000 TL yapıyor. Buna vergileri de ekliyoruz ve aslında THY ile 30.000 TL civarı olan bilet size 14.000 TL ye gelmiş oluyor. Dilerseniz millerinizi Business uçuşlarda da kullanabiliyorsunuz.

İkinci bir avantaj ise refakatçi bileti. Diyelim ki 2 kişi seyahat edeceksiniz. Ancak 2 kişi için yeterli miliniz yok. THY ile ücretini ödeyerek bir kişi için bilet alıyorsunuz. Diğer kişi içinde ‘refakatçi bileti’ olarak milleriniz ile satın alıyorsunuz. Miles and Smiles’da refakatçi bileti alımı yapıldığında toplam mil tutarından  %30 daha az ödeme yapılıyor. Böylelikle 40.000 mil gibi bir rakama İzmir-NY uçuşunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu arada millerinizi sadece THY uçuşlarında kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz tüm Star Alliance hava yolu şirketlerinde de kullanabiliyorsunuz. THY hariç diğer havayolarından nasıl ödül bilet alabilirizi burada anlatmıştım.

Ben Hangi Mil – Puan Kazandıran Kartı Kullanıyorum ?

Listedeki tüm mil kazandıran kredi kartları kullandım. Benim yukarıdaki kartları değerlendirirken iki noktada düşünmem gerekiyordu. Birincisi çok uçan biri olduğum için THY Elite kart sahibiyim ve mümkün mertebe THY veya Star Alliance grubu hava yolu şirketleriyle uçuyorum. Bu yönüyle düşününce tüm dünyadaki havalimanlarında ailemle birlikte sınırsız lounge kullanım hakkım, her uçuşta ekstra 20kg bagaj hakkım ve bir sürü başka hakkım olması sebebiyle Miles&Smiles kredi kartı kullanarak THY mili biriktirmek benim çok işime yarıyor. İkincisi yurt dışında yaşadığım için ekstremin döviz cinsinden olması ve yurt dışı harcamaya en çok puan/mil veren kredi kartı olması önemli.

Bu konu hakkında sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
155 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Canan Çolakoğlu
4 yıl önce

Miles&Smiles kartım da var Adios da, acaba shop&fly alsam mı yoksa Adios’a devam mı etsek. Şuan tüm harcamalarımızı sadece Adios’tan yapıyoruz.

Füsun Sevilgen
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Shop & fly karta yeni geçtim. Miles and smiles kullanıyordum. S&F milleri nasıl kullanılıyor? Belli bir hat var mı?

Merve
Reply to  Canan Çolakoğlu
1 yıl önce

Merhaba, harikasınız ufkumu genişlettiniz. Yazınıza bir de kart yıllık ücretlerini ekleseniz süper olur =)

İbrahim
Reply to  Merve
3 ay önce

Eklemiş hepsininkini.

Reply to  Canan Çolakoğlu
5 ay önce

Bende de adios premium ve Denizbank Black( sırf plaza premium için alıp kullanıyordum ama iptal etti artık nedense) ve daha 3 farklı bankanın kredi kartı mevcut acaba garanti bankasının miles smiles mi alsam yoksa yine aynı bankanın shop and fly mı arasında fark var mı.. ağırlıklı olarak yurt dışı harcama yapacağım.. ya da Kuveyt Türk’ün miles smiles mi… bankada hatırı sayılır mevduatım yok ama bu ay mesela en az 100 bin TL yurt dışı harcama yapacağım… avans mille uzak rotalar iÇin hangi kartı alsam bilet ücretinin bir kısmını çıkarabilirim acaba..

Burak
Reply to  Canan Çolakoğlu
3 ay önce

shop&fly çok puan veriyor görünüyor ancak 500.000 mil ile hiçbir şey alınamıyor

4 yıl önce

Teb ‘in mil programi hakkında ne dusunuyorsunuz ?

Gizem K.
Reply to  Gezginaycan
4 yıl önce

M&S ile aynı oldugunu dusunuyorum. Suan mil karti olarak Shop&Fly kesinlikle en avantajlisi.

Evimsırtımda
Reply to  Gezginaycan
4 yıl önce

Teb kredi kartı şuana kadar kullandıgım en iyi mil kartıydı ama 1 ocak 2020 itibariyle
harcama sözüne bedava uçak bileti alımını iptal ediyor

abbas erciyes tezcan
4 yıl önce

Bence vakıfbank milplus platinyum kart da avantajlı.kampanyası bol.

Kadir
4 yıl önce

Merhaba şöyle ki yurtdışı sitelerinden çok alışveriş yapıyorum aylık ortalama 10.000 kadar evin bütün harcamaları da bende . Benim için yıllık yurt içi uçak bilet almak için shop fly almayı düşünüyorum önerirmisiniz. Bir diğer sorun yurt dışı alışveriş sitelerinde alışveriş yapınca mil kazanıyormuyuz kampanyaları çok güzel takip ederim bu konuda kendime güvenim tam

İpek Öztürk
4 yıl önce

Gizem hanımcım gerçekten çok iyi değerlendirmişsiniz, bütün interneti taradım en iyi siz anlatmışsınız. Ama shop and fly mil harcarken çok farklı bir tarife sunuyor. Örneğin dalaman ankara uçuşu 180 000 mil veya 1800 tl. 22 000 milim de varsa bu tutarı 1600 tl ye düşürüyor.

Avans mil alalım desek onda da şikayetvar.com da insanların yaşadığı mağduriyetleri görebiliyoruz. insan bankalara bu kadar bağlanmak istemiyor gelecek için.

3 ayda 10000 tl harcadım ancak kampanyalar ile 22 000 mil elde ettim. bu da 200 tl kadar bir indirim yapıyor. paylaşmak istedim.

Zafer
Reply to  İpek Öztürk
1 yıl önce

Merhabalar ben de bu kartların çoğunu aktif olarak kullanıyorum, Shop and Fly kötünün iyisi bile değil artık, Setur ile anlaştıktan sonra bilet mil değerine yüksek komisyon değeri ekleniyor örneğin 10.300 tl lık (10.300.000 mil yani) bir bilete 1.142.000 mil servis ücreti alıyor. Çok fahiş yani bu kartta pek cazip değil artık. Kuveyt Türk deseniz avans mil kullanırsanız mil toplamak iğneyle kuyu kazmak gibi zor, avansların tl karşılıkları da sürekli yukarıya doğru güncelleniyor. Öncü olan Miles and Smiles ise vefat etti, hayat belirtisi kalmadı.

mehmet selim
Reply to  Ucuza Uçak
1 ay önce

selam 50000 mil artık kuvveyt türkde 15000tl yapıyor 030kuruş olarak hesaplanıyor

Selim
3 yıl önce

Mil kartlari arasinda en cok avans mil veren kredi karti konusunda detaylı bilgi icin tesekkürler.

Mişel
2 yıl önce

Aralık 2021 tarihi ile en avantajlı kartın hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

2 yıl önce

Star Alliance biletlerinin mil ile alımı hakkında bılgısı ve deneyımı olan var mı

Reply to  Ucuza Uçak
5 ay önce

Yani sadece star alliance mı olcak hocam Pegasus’tan alamaz mıyım..bende de adios premium var elimde.. acaba shop and fly a mı başvursam..

saygın
1 yıl önce

Shop and fly gold ve platium arasında çok fark göremedim hangisini tavsiye edersiniz

neslihan
1 yıl önce

merhabalar nisan 2022 tarihi ile en avantajlı kart hangisi sizce ?

Yg
1 yıl önce

250bin tl mevduat koyamıyorsak hangi kartı tavsiye edersiniz?

h G
1 yıl önce

Kuveytturk mıllerı sadece thy bıletlerı ıcın mı gecerli acaba?

Tunç Türedi
1 yıl önce

Açıkçası işbankası maximiles puan açısından çok avantajlı. hep harcamalarından hem de kartı kullanım yönteminde ekstra puan veriyor. (mil puan değil maxipuan) maximilleri de kazanmaya devam ediyorsun bu arada. mil kazanırken puan da kazanmış oluyorsun. Nisan ayına kadar maxi milleri gideceğin destinasyona göre katsayı ile çarpıyorlardı ama artık 1 maximil = 1tl en büyük sıkıntı bileti alacağın acente bilet fiyatı yüksek tutuyor ve sadece kabin bagajlı ucuz biletler den satmıyor.

Meltem K.
1 yıl önce

Vakıfbank World Platinum Plus kartı da inceleyebilir miziniz ? Listenizdeki kartlara kıyasla durumu nedir ?

bla bla
Reply to  Meltem K.
3 ay önce

önceden avantajlıydı 4 kattan 2,5 kata düştü avans katsayısı

Adnan
1 yıl önce

Shop and Fly iyi hoş ama uçak bileti alırken 1000 TL lik uçak biletine yaklaşık 2000 TL lik mil istiyor yaklaşık. O sebeple puanları Shell ve PO da yakıt olarak kullanmak daha mantıklı gibi. Bir de kredi kartı yıldatları çok yüksek, dezavantaj. Ben kampanya takibiyle hala en iyi verimi Adios Premiumdan alıyorum.

Esin
1 yıl önce

Merhaba. Bugun itibariyle sizce en avantajli kart hangisi? Mesela Wings Black iyi mi? Qnb ike Kuveyt Turk Miles Smiles arasindan hangisi sizce iyi? Tesekkurler.

1 yıl önce

2 yılda QNB First kampanyaları ve kazanımları çok düşürdü 🙁 artık mil kazanmak çok zor. 2023 için öneriniz var mı?

Neslihan merve
Reply to  davetiye
1 yıl önce

Evet 2023 için bir güncelleme gerekiyor bilgisi olan var mı?

Evren
1 yıl önce

Merhaba,
Hsbc Premier miles ile ilgili kıyaslamalı bir yorum yapabilecek bilgisi olan var mı acaba?

Teşekkürler

Fatma*
1 yıl önce

Parafly kullanıyorum yıllardır avans puan ve katlı puan avantajları gayet iyi . Fakat normal zamanlarda puan kazanımında yetersiz .

Fatih Öznur
Reply to  Ucuza Uçak
11 ay önce

Değerli Ucuza Uçak

Bilgilendirmeleriniz gayet özlü ve kıymetli…Bir katkıda ve hatırlatmada bulunayım. Garanti Miles&Smiles Platinium kredi kartlarında avans mil kullandırma özelliği hayli kısıtlandı…Eskiden kart limitinin 10 katına kadar avans mil kullandırılırken ve tek sefer diye bir kullanım engeli yokken şu an tek seferde ancak 16.000 milden fazla avans kullandırmadığı gibi limit ve harcama durumunuzu avans mil kapatma seviyesini gözeterek bunun yıllık 50.000 avans mile tamamlanmasına da engel oluyorlar maalesef…Velhasıl cazibesi hayli azaldı.Prive özellikli kartlarda bu limitler 2 misli ancak yüksek avans mil almak orada da kapalı ve tabii yıllık kart ücretleri de aynı ölçüde katlamalı. Selam ve sevgilerimle…

SedA
1 yıl önce

Ben parafly ın hiç bir faydasını görmedim… maximiles ı demişsiniz ama çok avantajlı kart direk para olarak birirkiyor .. ve restaurantalarda indirim yapıyor

Abdullah Atıcı
1 yıl önce

Merhabalar, bilgilendirmeye ek yapayım. Aktif olarak Vakıfbank platinum metal kart kullanıyorum ve puanlarımı seyahatlerimde 4 ile çarpıyorlar ekstra olarak lounge hizmetleri de mevcut. Kart seviyesine göre çarpanları 2 ile 4 arasında değişiyor.

Özgür Aslan
1 yıl önce

Maximiles Black ile bankadaki mevduatınızına göre diğer kampanyalara ek her alışverişinize %1,25 ile %1,75 arasında mil veriyor.
1 mil = 1 tl
Her havayolundan bilet alabilirsiniz.

1 yıl önce

Burun ucak biletlerini miles n smiles platinumla aliyodum, en kotu bonus milden ycak bileti alabiliyordum. Surekli bilet aldigim icin de millerim inanilmaz yukseliyordu. Fakat gel gor ki, bir ekstre doneminde kazanilabilen mili limitlediler ve o bile artik neredeyse sifira dayandi. Mil veren kartlardan medet ummayin artik

Çağdaş
1 yıl önce

Maximiles kullanıyorum çokça kampanyası var. Onları takip ederek tüm havayollarından sınırlı kontenjan olmayan biletler alabiliyorum. Yıllık aidat 280 tl civarıydı. İki ayda 200 ü gördüm ben puanda çoktan

Jose
1 yıl önce

Eksik bilgi. Zira Garanti ve QNB artik avans mil ya vermiyor ya da cok kucuk miktarlar ile sinirlandiriyor. Buna dayanarak kart alacaksaniz yanilip almayin derim.

Güneş
11 ay önce

Ocak ayında maximiles black aldım. Bankadaki mevduatınızın miktarına göre 1.25-1.75 % arası mil veriyor. Kartın 400 tl yıllık aidatı var. Yan faydaları da var. Bin tl üzeri restaurant harcamalarına 10%, 2bin üzerine 20%, otoparklarda 100 tl üzerine 20% indirim. Benim için hazirana kadar verdi bu kampanyaları şimdiden yıllık ücret çıktı bile eğer devam da ederse gerçekten çok yararlı olacak.

Ahmet
11 ay önce

Merhaba,eylül ayı için tayland a bilet almayı düşünüyorum.Avans mil ile alım için hangi kart mantıklı olur?Örnek olarak wings in sitesinde 20 bin tl için 995.000 bin mil istiyor .

Gonul
11 ay önce

Shop&Fly ve Miles&Smiles arasından hangisini önerirsiniz?
Shop&Fly’daki miller THY’de birikenle birleşmiyor diye biliyorum doğru mu?

Mehmet kocamaz
11 ay önce

Maximiles veya maximiles black kart hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben sizin önerinizle shop fly almıştım, mart ayına kadar çok memnundum fakat artık hiçbir ek faydası yok gibi. Maximiles black için
bu ara (mart nisan 2023) kampanyaları daha iyi gibi?

Yurtdışı
10 ay önce

Yurt dişi ve Yurt İçi harcamalar için hangi Kartı önerirsiniz? Genellikle Yurt Dişi seyahatleri gerçekleştiriyoruz ve aslen Yurt dişinda (Almanya) yaşıyoruz. Genel hedefim Yurt dışı seyahatlerinde Loungları vesaire kullanmak.

Seyahat uzmanı
Reply to  Ucuza Uçak
9 ay önce

Amex gold yirtdisi harcama 10 kat mrv veriyor oran olarak yüzde 5 geliyor

Emre Aka
10 ay önce

Peki garanti bankasının American Express kartları ve membership rewarda puanları ile bilet almak hakkında ne düşünüyorsunuz. https://www.americanexpress.com.tr/ Burdan inceledim bana çok mantıklı geldi ama sizin görüşünüz nedir bu konuda merak ediyorum.

Gizli
10 ay önce

Ne sıklıkla güncelleniyor bilmiyorum ama şu tarih itibariyle 10 gün önce güncellenmiş olması beni çok mutlu etti. Politikalar değiştikçe, yeni kartlar geldikçe güncellemeye devam edin lütfen.

S
10 ay önce

Wings kart ile ilgili yorumunuz var mıdır? Eskiden Garanti M&S kullanıyordum; S&F çıkınca ona geçtim. Birkaç ay önce de Wings Black kullanmaya başladım. Şu an Wings daha avantajlı gibi durduğundan S&F Gold’u iptal etmedim ama aktif olarak kullanmıyorum sayılır.

seyahat uçak uzmanı
Reply to  S
10 ay önce

yıllık limit olmaması iyi limit 7 kat 500k ya kadar avans mil var yurtdışı biletler için daha cazip 600k üzeri mevduat varsa mil kazanmak daha kolay ve farklı avantajlar oluyor

Gökhan
10 ay önce

Kk karşılaştıran bi sayfa arıyordum. Çok iyi düzenlenmiş bir sayfa. Garanti Miles smiles kullanıyorum. Kart şuan inanılmaz kötü herhangi bir artısı kalmadı. Yazınıza istinaden Kuveyt’ miles smiles a geçicem. En mantıklı aslında Vakıfbank metal kart gibi duruyor ama SSK gibi bi saçmalığı dayattıkları için kart vermiyorlar. Yurtdışı maaş bordrosunu kabul etmiyorlar.

Tamer
10 ay önce

Merhabalar,

Değerli bilgileriniz için teşekkürler. Bizlere de çok yardımcı oluyorsunuz. Bu yazınızı okurken, Kuveyt Türk miles And smiles kartınin hepsinden daha avantajlı olduğunu gördüm. 25 mayıs 2023 tarihin de bir şube aracılığıyla başvurmak istedim. Garanti bankasında bir miles And smiles kartımın olmasına rağmen. Ancak bana yeni bir güncelleme geldiğini belirttiler. Sanırım pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. 3 TL başına 1 mil. Ve mil başına 0,20 krs olacak şekilde yeni bir güncelleme olacağını belirttiler. Garanti bankasıni aradığım da 0,16 krs ve 2 TL 1 mil ile fiyatlandiriyor. Sizce hala en iyi kart Kuveyt Türk bankasının ki mı? Kolombiya’ya gitmek istiyorum ve çok fazla mile ihtiyacım var ve bunu avans miller ile yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim.

ulaş can çakmak
10 ay önce

istanbul – dubai arası
thy avans mil ne kadara gelir hesap yapabilir misiniz kuveyttürkte?
uçuşun mil ücretini bulamadım .

seyahat uçak uzmanı
Reply to  ulaş can çakmak
10 ay önce

kuveyttürk avans mil 20 ksr olmuş bu arada

seyahat uçak uzmanı
10 ay önce

ayrıca thy mil ile bilet alındığında uçamama ihtimali var hesap tk üyelik iptali uçuş iptali vs çok oluyor thy tek taraflı yapıyr bunu çok gördüm ben uçmak garanti değil yani mağdur olma ihtimali de var

Sam
10 ay önce

Verdiginiz degerli bilgiler icin cok tesekkurler. Ben de yurtdisinda yasiyorum aslinda Teb’in normal kredi kartini kullaniyordum hicbir avantaji olmamasina ragmen, yillik aidat almiyor diye. Fakat Shop&Fly detaylarini inceleyince yillik 400-500 TL verip karsiliginda kat ve kat fazlasini kazanmak daha faydali olacak gibi duruyor. Aslinda Lounge hizmetleri gibi seyahat icin cezbedici ayricaliklari olan bir kart aklima gelirdi ucus kredi karti denilince ama maalesef bu hizmet bu kartta yokmus. Yine de en cazip olan Shop&fly dediginize gore daha da cazip olani yoktur yurtdisinda yasayan icin herhalde 🙂

ylmz
Reply to  Ucuza Uçak
4 ay önce

merhabalar,
Elite Plus üyesi birinin para karşılığı sizi Elite üyesi yapabilmesinden kastınız nedir acaba? kart sahibi biri bir başkasını da elite üye yapabiliyor mu?

sam
10 ay önce

Ilave olarak Shop&Fly American Express yillik ücretlerinin 200-300TL civarinda olup Master/Visa olanlarinin 400-600TL olmasina ne diyorsunuz, Amex kartlarinin daha fazla aidati olmasi gerekmiyor mu normalde? Ayrica hangisini tavsiye edersiniy Platinum Amex mi yoksa Master/Visa mi? Hangisi daha cok avantaj saglar?

mehmet ali
9 ay önce

Çok detaylı bir içerik olmuş elinize sağlık. Soru soran cevap veren herkese de teşekkürler. Ben konuya o kadar hâkim değilim o yüzden bazı sorularım anlamsız olabilir. Yurtdışında yaşayacak ve kedi kartını da ancak Türkiye’ye gelişlerde yurtdışında ve yurtiçinde kullanacak birisi için hangi kartı önerirsiniz? Okuduklarımdan yurtdışında kredi kartı kullanılacaksa Garantinin Shop and Fly kartı önerilmiş ancak değim gibi ben kredi kartını dışarıda yıl içinde hiç kullanmayacağım sadece Türkiye’ye gelirken yurtdışından bir şeyler almak için ve Türkiye’de bulunduğum sürelerde kullanırım kredi kartını bu durumda Kuveyt Turk mü mantıklı olur. Ayrıca kampanya takip etme durumumda çok olmayacak gibi. Ancak bilet alırım ve geliş gidişlerde alışverişlerde kullanırım herhalde. Diğer bir sorum bir kredi kartı alsam da almasam da sonuçta millerimi THY web sitesi aracılığı ile işletebiliyorum değil mi? Son olarak bu kredi kartları ile kazandığım miller de THY mil sistemine kaydoluyor değil mi? Ya da bu kredi kartları ile kazandığım milleri de diğer Star Alliance üyelerinde de kullanabiliyorum diye biliyorum yanılıyor muyum?

Mehmet ali
Reply to  Ucuza Uçak
8 ay önce

çok teşekkürler. kuveytturk miles and smiles aldım. Türkiye içinde kullanmaya çalışaağım. zatn bi en para kredi kartım vardı aşdatsız onun yerine özellikle taksitli olmayan alışverişlerde miles and smiles kullnarak mil biriktirebilrim diye düşündüm.

Onur
9 ay önce

An itibarı ile Vakıfbank Platinium Plus Metal kart avans kullanımını 24.000 TL’den 12.000 TL’ye düşürdü. Son 2 aydır doğru dürüst worldpuan kampanyası da yapmıyorlar. Kartın ömrü çok kısa sürdü. Almayı düşünen olursa önermiyorum, Vakıfbank’a sakın güvenip iş yapmayın 🙂

Onur
Reply to  Ucuza Uçak
8 ay önce

Kartın limitini çok azaltıp o şekilde bekleteceğim. Normalde Maximiles Black kullanıyorum kazanımı da fena değil, bu kartın yanına önerebileceğiniz (Kuveyttürk kartı hariç) alternatif bir kart var mı? Teşekkürler 🙂

Onur
Reply to  Ucuza Uçak
6 ay önce

Bu arada yorumumla ilgili güncelleme yapayım, Vakıfbank ceptekazan kampanyalarını Eylül ayından bu yana tekrar işe yarar hale getirmeye başladı. Puan kazanılabilecek çok sayıda kampanya yapıldı son 2 aydır, şimdilik kartla yola devam.

Ali canbey
8 ay önce

Merhaba, ben cok ucan veya yurtdisina giden biri degilim ancak yine de gitmek istedigimde ucuza gelsin yada upgrade olsun isterim. 2-3 yil sonra japonya dusunuyorum ve mil biriktiriyorum 2 yildir. Garanti shop&fly ve axess wings en cok kullandiklarim, ayrica adios var. Genellikle axess kullaniyorum cunku miller silinmiyor diye biliyorum sf e gore. Soyle sorayim, 2- 3 yila japonya ve avrupa turu icin en cazip hangisidir ? Tesekkurler

Çağdaş
7 ay önce

Merhabalar,

Ben maximiles normal kullanıyorum aylık 20000 tl harcamam var mart ayından beri kullanıyorum 368 lira kart aidatı var yıllık. Şuana kadar 800 mil tl (direk tl aslında) 800 maxipuan ve 600 pazarama puan kazanmışım 5 ayda 2200 tl getirisi olmuş diğer kartlarla kıyaslayınca nasıl buluyorsunuz. Bu arada sürekli kampanyalara katıla basıyorum maximum mobilden bi şekilde puan denk geliyor.

Yerine önereceğiniz bir kart var mı bundan daha çok kazanırsın diye

Çağdaş
Reply to  Çağdaş
7 ay önce

Ve yakında yurtdışında harcama yapıyor olacağım 6-7 ay boyunca

Emine Özdemir
7 ay önce

Çok detaylı ve çok güzel açıklamışsınız benim için çok faydalı oldu.. Emeğinize sağlık ????

Adnan
7 ay önce

Lounge bana göre bir uçuş kartında olması gereken önemli özelliklerden biri. Parafly platinum ve shop and Fly Platinum kartlarda kaldırıldı bu uygulama. Güncel olarak sadece Vakıfbank Platinium Plus Metal kartta var gibi o da yüklü bir bakiye gerektiriyor. Gözden kaçırdığım bir kart var mıdır? Veya başka ne şekilde indirimli veya ücretsiz kullanılabilir ?

Tamer
7 ay önce

100.000 Avans mil çekeceğim bunun için en uygun olanı hangisidir ? Miller, avans mili karşılamadığı taktirde Miles and smiles ile mil başına 0,20 krş ödemesi var. Shop&fly’da 0,01 krş olarak gördüm resmi sitede burada bir yanlışlık mı var ?

Funda
7 ay önce

Merhaba, mil kazanımları yalnızca THY için mi geçerli oluyor? THY biletleri yüksek fiyatlı olduğundan başka hava yollarını tercih ediyoruz da. Bir de yalnızca kart sahibinin biletine mi mil kazanımı? Ailem için de bilet alınca mil kazanıyorum?

Ilker
7 ay önce

Avrupada kullandiginiz avantajli oldugunu dusundugunuz bir kredi karti var mi?

Ömer
7 ay önce

Merhabalar 2 sorum olacak..

1- thy de suan classic üyeyim. Classıc plus ıcın 25000 mil gerekli yazıyor. 25000 mil olunca classic plus a gectıgımde 25000 milim siliniyor mu? Yoksa hem plus a gecıp hemde 25000 milim hesabımda kalıyor mu?

Cem
7 ay önce

Merhaba,
Şimdiye kadar adios premium kullanmıştım. Avantajı pek kalmadı artık. Yazınızı okudum ve çok beğendim. Ben THY ile Güney Amerika düşünüyorum. Fakat Miles kartım yok. Sırf bu bilet için almayı düşünüyorum. Alır almaz avans mil kullanabilir miyim ? Ve güney Amerika için hangi mil kartını önerirsiniz bu anlamda ?
Teşekkürler ????