Millerle THY Hariç Diğer Star Alliance Havayolları Ödül Bilet

Star Alliance Havayolları Ödül Bilet

Miles&Smiles üyelik sahibi arkadaşların birçoğunun Türk Hava Yolları dışında ödül bilet düzenleyemediklerini bildiğini gördüm ve bu konuda sizlere THY dışında millerle Star Alliance üyesi havayolu şirketlerinden nasıl ödül bilet alabildiğimizi görüntülü anlatacağım. Millerle Star Alliance ödül bileti konusunu anlatmadan önce ” en çok mil puan kazandıran kredi kartları ” yazımızı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Star Alliance Üyesi Hava Yolları Hangileridir ?

THY gibi birçok hava yolu şirketi için bir dernek/vakıf/kulüp gibi diyebileceğimiz bir organizasyon bulunmaktadır. Bu organizasyona üye hava yolu şirketleri birbirleriyle işbirliği halindedir. Star Alliance üyesi hava yolları şunlardır; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United.

Miles&Smiles üyesi olarak millerle sadece THY ödül bileti alımı değil yukarıdaki havayolu uçuşlarından da miller ödül bilet alabilirsiniz. Kısaca millerle Star Alliance ödül bileti almayı size ekran görüntüleriyle aşağıda göstereyim.

Millerle Ödül Bilet Alma – Star Alliance

Yukarıda millerle Star Alliance ödül bileti örneği olarak 19 Mart tarihli Singapur Airlines’a ait Hanoi (Vietnam) – Frankfurt uçuşunu görüyorsunuz. 30.000 mil + 33,60$ ödeyerek ödül bilet sahibi olabiliyoruz. Bunu nasıl arattığımı size aşağıda göstereceğim ancak bir de aynı tarihli THY ödül biletine bakalım.

Bu sefer yine aynı tarihli ve aynı güzergah olacak şekilde THY ödül bileti arattığımda 52.500 mil + 180,20$ ödeyerek bu biletin sahibi olabiliyoruz.

Bazı güzergahlarda bu yöntem ile çok ciddi tasarruf sağlayabilirsiniz. Örneğin; Amerika içi uçak biletlerini de bu yöntemle almak yukarıdaki bilet kadar aşırı mantıklı. Peki millerle Star Alliance ödül bileti nasıl arayacağız?

Türk Hava Yolları websitesini açıp Miles&Smiles üyelik girişini yapıyorsunuz. Mobil uygulamadan bu ekranı göremezsiniz uyarısını yapıp devam ediyorum. Üyelik girişi yapınca üyelik menüsünden ” Mil İşlemlerim ” sekmesine tıklayıp açılan sayfada en üstte sağda yukarıdaki ekran görüntüsü açılıyor. Burada hemen al butonuna tıklayarak ödül bilet arama sayfasına gidiyor ve istediğimiz tarih ve güzergahı girerek miller star alliance ödül bilet araması yapıyoruz.

Bu konudaki sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fatih
10 ay önce

Merhaba, Thy haricindeki hava yollarından uçuş seçip millerimi nasıl kullanabiliyorum? ilgili star aliance şirketlerinin sitelerine girdiğimde mil kullanımını göremedim.

fatih
Reply to  Ucuza Uçak
10 ay önce

evet miles and smiles sitesinden girdiğimizde anlattığınız gibi ancak sadece thy uçuşlarını veriyor diğer uçakları göremiyorum.

Merv
9 ay önce

Merhabalar, bilgilendirme için teşekkürler. Ancak sitede söylediğiniz alan çalışmıyor. Belki yazıda güncelleme yaparak bizi de bilgilendirebilirsiniz.:)

Mehmet can
8 ay önce

Facebookta paylaşımımın altına bu konuyu yapıştırıp konuyu yoruma kapattınız fakat postta belirttiğim gibi artık star alliance den bilet satışı yok. İsterseniz test edebilirsiniz