Hakkımızda - Ucuza Uçak

Ben İbrahim, Aralık 2018’de Ucuza Uçak’ı kurup sizlere uçak bileti indirimlerini ve tüm seyahat fırsatlarını paylaşmak amacıyla ucuzaucak.net blog sitemizi hayata geçirdim.

Ucuza Uçak bir seyahat acentesi değil, aksine ticari kaygısı olmayan, tamamen gönüllülük üzerine inşa edilmiş bir platformdur. Bu nedenle uçak bileti satışı yapmıyor sadece indirime girmiş uçak biletlerini ve diğer seyahat fırsatlarını sizlere duyuruyoruz. İsteyen kişiler ise bu fırsatlardan yararlanmaktadır.

Peki Ucuza Uçak fikri nasıl oluştu, biraz da bunu sizlere anlatayım 🙂 2015 Ekim ayına kadar yani 24 yaşıma kadar uçağa hiç binmemiştim. İnanması zor evet, ama o zamanlar böyle ucuza uçak bileti paylaşan ya yoktu ya da ben bilmiyordum.(öğrenciliğin getirdiği kısıtlı bütçe de etkili olmuş olabilir:) Yoksa niye binmeyeyim? Tam olarak bu dönemlerde hayatımda bir dönüm noktası oldu ve mükemmel bir insan ile tanıştım. Onun en büyük hobisi gitmese bile uçak biletlerini takip etmekti. Hayatımı paylaştığım insanın hobisinin bana geçmeme ihtimali var mı? Tabi ki ben de başladım bilet bakma işine. Kuala Lumpur’dan tutun Trinidad Tobago’ya kadar dünyanın her yerini gezdim, gitmesem bile. Böyle araştırırken çok tecrübe edindim, çok şey öğrendim.Ucuz bilet bulduğumda kendimi iyi hissetmeye başlamış, çevremdeki seyahatla alakası olmayan insanlara bak şöyle bir bilet buldum, Yeşil Burun Adalarında bir hafta tatile ne dersin diye darlamaya başlamıştım. Aldığım cevapları burada paylaşmak istemiyorum 🙂

Ve sonunda gerçek seyahat severlere ulaşabilmek için ve uçağı hala çok büyük lüks gören insanlar için İnstagram hesabı açıp, herkesi uçağa bindireceğime yeminler içtim :). Bu yüzden her gün en büyük hobime devam ediyorum. Herkes uçağa binebilsin, gönüllerince gezebilsin diye.

2022 yılı itibariyle ise Gökhan Gökdeniz de gönüllü olarak Ucuza Uçak platformuna dahil oldu ve websitemizde hem yazı hem de uçak bileti paylaşmaya başladı. Böylece Ucuza Uçak olarak iki yazarla sizlere faydalı olmaya çalışıyoruz.