Meksika ‘ya Ucuz Bilet Alma Yöntemi

2017 yılında henüz Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan bir destinasyon olan Meksika ‘nın Cancun şehrine gitmeye nasıl karar verdik ? Aslında bazen bir kampanya/fırsat sitesi sizi harekete geçirebiliyor. Meksika için bize de olan tam olarak buydu.

Secretflying.com isimli uçak bileti fırsatlarının ücretsiz paylaşıldığı blog sitesine uzun zamandır mail aboneliğimiz bulunmakta (size de tavsiye ederim + ios applicationı için push bildirimleri muhakkak açın!). Bu sitede ara ara çok iyi biletler paylaşılıyor. Sizin yapmanız gereken ise sadece hızlı davranmak. 12 Haziran 2017 de yayınlanan secretflying postunda da Aeromexico havayolları ile Amsterdam veya Madrid ten kalkışlı Güney Amerikada birçok destinasyona  gidiş-dönüş! kişi başı 136 eurodan başlayan fiyatlarla birçok tarihte bilet satıldığının haberi paylaşılmıştı. Düşünün o zamanlar euro € = 4 TL ve bu rakamlar bizim ülkemiz için bile gerçek dışı ucuz olmasına rağmen şansımızı deneyelim istedik ve 27 Eylül – 04 Ekim tarihleri arasında 2 kişilik bilet satın aldık.

Beklentimiz ise sistemsel bir hata (error fare**) olduğundan dolayı bu biletlerin iptal olacağı yönündeyken, firma biletimizi honour** ettiğinin mailini gönderdi. WOW !

**Error fare Bu adreste havayolları biletlerindeki yanlış fiyatlamalara nelerin sebep olabileceği açıklanmış
**Honour etmek : Havayolları der ki: Tamam belirli adette biletimin yanlış fiyattan satılmış olması bizim hatamızdır. Müşterileri mağdur etmemek adına bu biletlemeleri kabul ediyor ve minimum bilet tutarından kalan ücreti cebimden karşılıyorum diyor.

Biletlemelerimiz gerçekleştikten ve maillerimize faturalarımız ulaştıktan sonra Cancun hakkında bilgileri araştırmaya başladık. Öncelikle o tarihlerde Amsterdam’da olmamız gerekiyordu ve işe İstanbul > Amsterdam gidiş dönüş biletlerimizi araştırmakla başladık. Amsterdam’a daha önce birkaç kere Atlasglobal ,Sunexpress, KLM, THY, Pegasus ile gidip dönmüş olmamızın da bu bilete cesaretlenmemizde büyük faydası olduğu doğrudur. Bildiğimiz bir yerdi ve schengen vizemizi alarak şehirde biraz vakit geçirebileceğimizi düşündük. Evraklarımızı toparlayıp işyerlerimizden iznimizi oluşturduktan sonra, gidiş biletimizi aynı gün 27 Eylül sabahına Pegasus’tan alıp, dönüş biletimizi de bir sonraki gün olan 05 Ekim tarihine yine Pegasus’tan aldık. Love pegasus 🙏

Sıradaki adım olan Meksika Vizesi yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

Paylaş :
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gözde
5 yıl önce

Çok iyi yaa darısı başımıza 🙂