Airbnb Nedir – Airbnb Nasıl Kullanılır

Airbnb nedir , airbnb nasıl kullanılır, airbnb iletişim nasıl sağlanır, 230 TL indirim kodunu nasıl kullanırım vb birçok soru ile karşılaşıyorum. Bu yüzden Airbnb konusunu enine boyuna yazmak istedim. Kafanızda yer edinen airbnb sorunları için belki bir çözüm olabiliriz. Bugüne kadar seyahat ettiğim gerek yurt içi gerekse yurt dışı tatillerimin %90’ında kullanmış olduğum bu konaklama türü Airbnb Nedir ?

Airbnb Nedir ?

Sizin de başınıza gelmiştir belki, uzun bir süreliğine tatile gidiyorsunuzdur ama eviniz de boş kalmasın istiyorsunuzdur. Keşke şu evi birine kiraya versem de ben tatildeyken ev boş durmasa hem de gelir sağlasam. İşte Airbnb tam olarak bu işe yarıyor. Evini, odasını hatta son zamanlarda hotel ve hostellerde yer edinmeye başladı bu programda. Evini ya da odasını boş tutmamak yerine bizim gibi seyahat edenlere günlük ev kiralama hizmeti veriyor Airbnb. Ve inanın fiyatları hotel fiyatlarından daha uygun. Özellikle 130 TL ve 230 TL indirim kuponlarını kullanınca fiyat daha da uygun hale geliyor. Bu indirim kuponları için Airbnb İndirim Kodu kampanyası yazımı okuyabilirsiniz.

Airbnb Nasıl Kullanılır ?

230 TL indirim ya da130 TL indirim alarak Airbnb kullanmaya başlayacağız. Linkleri websitesi üzerinden paylaşmanın yasak olduğu bilgisi AİRBNB tarafından bana bildirilmiş durumda. Bu yüzden bu linkleri almak isteyen arkadaşlar İnstagram, Facebook,Twitter  ve e-mail aracılığı ile bana yazarsanız linkleri size vereceğim.Bu link üzerinden Airbnb kayıt olmalıyız ki indirim kuponu hesabımıza eklensin. Eğer daha önce üyeliğiniz varsa bu indirimlerden faydalanamazsınız. Bu yüzden bu indirimlerden birden fazla yararlanmak için yeni mail açıp bu indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Verdiğim 230 TL indirim linkine tıkladığınızda yukarıdaki ekran görüntüsü gibi ekran açılmalı. Bu ekran açılmıyorsa çerezleri silip denemelisiniz. Yukarıda verdiğim linkler üzerinden Airbnb’ye kayıt olduktan sonra arama kısmına konaklama yapacağımız bölgeyi yazıyor. Tarih ve kişi sayısını girdikten sonra Konaklama Yerlerine tıklıyorsunuz ve size o bölgede yer alan tüm konaklama yerleri sunuluyor.

 

airbnb nedirYukarıda gördüğünüz gibi fiyat TL cinsinden çıkmazsa ve siz özelikle TL cinsinden görmek isterseniz ekran görüntüsünün sağ altında yer alan işaretlediğim kısımdan para birimini değiştirebilirsiniz. Kiralamak istediğiniz evi haritada gezinerek belirleyebilirsiniz. Böylece şehrin merkezinde konaklama yapmak çok daha kolay hal alıyor.

airbnb nedirFarz edelim evi bulduk ama fiyat bize az pahalı geldi. Yukarıda verdiğim 230 TL indirim kodunu kullanmak istiyoruz ama yine de fiyat pahalı geldi. Bu durumda yukarıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğim alandan ev sahibine mesaj atıyoruz. Biz şu tarihler arasında konaklama yapacağız, evi sadece gece yatmak için kullanacağız, evi temiz bırakacağımızın garantisini veriyoruz ve ücreti şu şekilde yaparsanız evi hemen tutmak istiyorum diye mesaj atıyorsunuz. Ev sahibi ile anlaşırsanız fiyatı anlık düşürüp evi kiralayabilirsiniz. Bu şekilde davranmayıp fiyat uygunsa direkt evi kiralayabilirsiniz.

Airbnb Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Airbnb’den ev kiralarken evin yorumlarını okuyun. Nasıl hotel konaklaması yaptığınızda hotelin konaklayanlar tarafından puanlamasına, yorumlarına bakıyorsanız Airbnb’de de aynı sistem var.
 • Airbnb’de ev sahibinin yazdığı ev kurallarını okumalısınız. Örneğin, giriş saatine 14:00 diyorsa ama siz sabah saat 09:00 da orada olacaksanız bu durum için ev sahibine mesaj gönderin. Ev sahibi sorun değil uygundur derse evi kiralarsınız.
 • Evin kurallarında sigara içilebilir, sigara içilemez gibi kurallar yazar. Sizin seçeneğiniz ne ise buna dikkat etmelisiniz.
 • Ev kiralarken evin tüm daire olarak mı yoksa evin bir odası olarak mı kiralandığına dikkat edin.
 • Kiraladığınız evin ücret iadesi kuralına dikkat edin. Bazı evler rezervasyona 1 gün kala iptal hakkı verebilirken bazıları 30 gün kala iade verebilir bazıları ise hiç iade politikası yazmayabilir.
 • Gideceğiniz yerde internetiniz olmayacaksa muhakkak evin adresini yazan bir çıktı alın. Evi bulabilmek için. Ev sahibinden ulaşım konusunda da destek alabilirsiniz.
 • Airbnb’den kiralama yaptınız oldu ya gittiğiniz evde sizi karşılayan olmadı. Yani dışarıda kaldınız. Bu durumda hemen Airbnb ile iletişime geçin size ücretsiz olarak bir yer ayarlıyorlar ya da gittiğiniz bölgedeki hotel fiyatlarına uygun hemen ücret gönderip konaklamanızı başka yerde yapmanıza olanak sağlıyorlar.

Airbnb nedir, nasıl ayarlanır, iletişim nasıl kurulur ve dikkat edilecek hususlar konusunda değineceklerim bu kadar. Airbnb konaklama maliyetini ciddi düşürdüğü için benim en favori konaklama seçeneğim durumunda. Airbnb ile ilgili soru ve sorunlarınız için yorum kısmından destek olacağım.

5 Yorum Yapıldı

 • Onur
  21 Temmuz 2019 - 11:01

  Merhaba
  Airbnb de oda kiralarken banyonun ortak mı yoksa ayrı mı oldugunu nasıl anlayabilirim? Biraz baktım ama fark edemedim ayrımı. Ayrıca amsterdam ve münihte kaldıgınız önerebileceğiniz bir yer var mıdır?
  Teşekkürler

  Cevap
  • Ucuza Uçak
   21 Temmuz 2019 - 17:21

   Özel oda diyorsa kiraladığınız yer banyo önemli kriter tabi. Ortak kullanım yazar detay açıklamasında. Özel oda olan kiralamalarda banyo oda da olabiliyor ama genelde ortak kullanım alanında olabiliyor. Kiralayacağın yerin özelliklerinde ya da açıklama kısmında yazar. Yine de göremediyseniz ev sahibine mesaj atıp sorabilirsiniz

   Cevap
 • mustafa
  16 Kasım 2019 - 13:51

  Indirim kullanmada bi alt limit var mi yani 300 liralik bi kullanimda hemen 230 indirim yapiyor mu yine

  Cevap
 • İsmail
  11 Temmuz 2020 - 22:25

  Merhaba bu indirimler hala güncel mi? İndirim miktarını azaltmış galiba.

  Cevap
  • Ucuza Uçak
   12 Temmuz 2020 - 02:16

   Corona nedeniyle indirimler bitti sayılır

   Cevap

Bir Yorum Bırakmak İstermisiniz.