İzmir Atina Uçak Bileti

atina_ucak_bileti-7
izmir_atina_ucak_bilet

🇹🇷 İzmir’den 🇬🇷 Atina (Yunanistan) Uçak Bileti Gidiş Dönüş kabin bagajlı + ikramlı +mil kazanımlı 91£~3.075₺  den başlıyor.

İzmir’den geçerli bir schengen vizesi veya yeşil pasaport sahibi olup, bu uçuşu daha önce neden satın almamışım diye hayıflanacağınız bir uçuşla karşınızdayız.
Şaka değil haziran ayında gerçekleştirdiğimiz İzmir – Atina uçuşu bize tam olarak böyle hissettirdi. Aktarmasız oluşu, 45dk da varıyor oluşu, İzmir için gerçekten bir ayrıcalık. Tabi yunan adalarını tenzih ederek havayolları için bunu söylüyoruz.

Nisan ve sonraki  aylardaki bu uçuşlar bir daha bu fiyata düşmez ve zaten de çok kısıtlı tarihte varlar. Yeni iphone 15 serisinin tanıtıldığı
Ve Atina’daki bir mağazadan tam %24 Vergi iadesi de alabileceğinizi tekrar hatırlatırız. Detaylıca bahsettiğimiz konumuzu okumak için tıklayınız. 
Ayrıca giyim alışverişi de tax refund nedeniyle çok ucuz, bu yüzden sırf alışveriş için bile bu uçuşlar tercih edilmeli kanaatindeyiz 🙂

Ben Atina’ya daha önce gittim, bu uçuşları nasıl değerlendirebilirim ? 
Hemen anlatalım:

1) İzmir’den bildiğiniz üzere Aktarmasız çok fazla ülkeye ya uçuş imkanı yok ya da pahalı çıkıyor. Atina’yı hub aktarma noktası kullanarak bir çok uzak veya yakın destinasyona uyguna uçabilirsiniz.
Örn :
Atina – Mykonos , Atina – Santorini , Atina – Milano , Atina – Larnaca (Güney Kıbrıs), Atina – Singapur, Atina – Phuket vb.

2) Atina’dan kiralayacağınız araç ve karayolu ile ister kuzeye Selaniğe , İster Batı’ya Adriyatik denizine doğru ordan Arnavutluk ve Karadağ’a yola çıkabilir veya feribot kullanarak rotayı tamamen uzatarak İtalya’ya gidebilirsiniz.

3) Atina – Pire Limanından yakın bir çok yunan adasına feribot ile de geçmeniz mümkündür.

Nasıl Satın Alınır ?

#reklam

Aşağıda örnek olarak verdiğimiz tarihlere tıkladığınızda tüm fiyatların yüklenmesi için 15 saniye kadar bekleyiniz.

Bu biletler özelinde Edreams’den alışveriş yaparken muhakkak üst limiti belirlenmiş bir sanal kart kullanıp sonradan kapatınız. Sebebi şudur. Bazı takipçilerimiz EDREAMS ve OPODO acentalarından alışveriş yaparken otomatik tiklenmiş olan (PRIME Özellikleri) kapatmayı unutuyor/atlıyor/bilmiyor. Bu sebep ile bir zaman sonra prime ücreti adı altında sizin kartınızdan ekstra çekim yapılmaya çalışıyor siteler. Eğer dediğim Sanal Kart ve üst limit belirleme işlemini yaparsanız. Bunu unutsanız dahi sizden çekim yapamazlar.

Uçak Bileti Tarihleri

Hangi Vizeler Gerekir ?

Yunanistan'a seyahat edebilmek için geçerli bir schengen vizesi veya yeşil pasaporta ihtiyacınız bulunmaktadır. Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Yurt Dışında İnternet

Yurt dışında 1.5$ ücrete internet sahibi olabilirsiniz. Buraya tıklayınız.

Hava Ulaşımı Yolcu Hakları

Son 3 yılda iptal edilen, ertelenen uçuşunuz olduysa uçuşunuz için 600 €'ya kadar tazminat alma hakkınız olabilir. Buraya tıklayınız.

Otobüs ve Trenlerde Geçerli 10€ İndirim

Otobüs ve trenlerde geçerli 10€ indirimli seyahat etmek için buraya tıklayınız.