THY Mil Kampanyası

THY bu yılın ilk mil indirim kampanyasını yaptı ve bunu ilk bizden duyun istedik. THY mil kampanyası ile bu sefer her güzergahta mil indirimi yerine 80 şehirde mil indirimi kampanyası yaptı. Bu nedenle özgür gezgin ruhumuz biraz kısıtlansa da bu kampanyanın ikinci versiyonunun da geleceğini düşünüyorum. Çünkü yedik içtik gezdik harcadık ve miller kazandık. Bu milleri harcamak için Amerika, Asya gibi destinasyon bekleyen binlerce insan var. Umarım bu öngörümde yanılmam ve 2022 sona ermeden tekrar bir mil kampanyası gelir.

THY Mil Kampanyası Detayları

Biletleme tarihi:12 – 30 Eylül 2022
Seyahat Tarihi:12 Eylül 022 – 15 Mart 2023
 1. Kampanya 12/09/2022 – 30/09/2022 tarihleri arasında düzenlenen ve seyahat tarihi 12/09/2022 – 15/03/2023 arasında olan biletler için geçerlidir.
 2. Kampanya Hartum, Hurgada, Juba, Luksor, Nairobi, Riga, Şarm El-Şeyh, Tallinn, Vilnius çıkışlı; tüm network varışlı tek yön veya gidiş-dönüş, Business veya Ekonomi Sınıf olarak düzenlenen promosyon ödül biletlerde %40 Mil indirimi sağlayacaktır.
 3. Kampanya Abidjan, Abu Dabi, Akabe, Akra, Aktav, Almatı, Amman, Asmara, Bağdat, Bahreyn, Bamako, Bari, Basel, Basra, Batum, Beyrut, Bilbao, Billund, Bişkek, Bordo, Buhara, Bükreş, Cidde, Cluj, Cotonou, Dakka, Dammam, Doha, Dubrovnik, Duşanbe, Erbil, Fergana, Göteborg, Hanover, İsfahan, İskenderiye, Katanya, Konstantin, Köstence, Kuveyt, Ljubljana, Lyon, Medine, Meşhed, Muskat, Napoli, Necef, Nuakşot, Oran, Podgorica, Priştine, Riyad, Salzburg, Saraybosna, Selanik, Sofya, Stockholm, Strazburg, Süleymaniye, Şarjah, Şiraz, Tahran, Tebriz, Tel Aviv, Tiflis, Türkistan, Ulan Batur, Ürgenç, Üsküp, Varna, Zagreb çıkışlı; tüm network varışlı tek yön veya gidiş-dönüş, Business veya Ekonomi Sınıf olarak düzenlenen promosyon ödül biletlerde %30 Mil indirimi sağlayacaktır.
 4. Promosyon dahilinde düzenlenen ödül biletlerde biletleme ve seyahat tarihleri dikkate alınarak sadece aynı parkur/parkurlar için rezervasyon değişikliğine izin verilir.
 5. Biletin düzenlendiği tarih itibarıyla 1 yıl içinde Mil iadesi yapılabilir. Mil iadesi, rezervasyon ve parkur değişikliği ilave ücrete tabidir.
 6. Miles&Smiles Ödül Bilet kuralları kampanya kapsamında uygulanmaktadır.
 7. Kampanya kapsamında belirtilen biletleme ve seyahat tarihleri Türkiye yerel saatine göredir.
 8. Tüm vergiler tahsil edilecektir.
 9. Kampanya sınırlı sayıda koltuk için geçerlidir.
 10. . Kampanyadan sadece Miles&Smiles üyeleri yararlanabilir. Üye olmayan müşterilerin kampanyadan faydalanabilmek için öncelikle Miles&Smiles üyesi olmaları gerekmektedir.
 11. Kampanyalı biletler çağrı merkezimizden, online kanallarımızdan, acentelerimizden ve satış ofislerimizden düzenlenebilmektedir.
 12. Kurumsal anlaşmalı biletlemeler, grup biletlemeleri ve özel yolcu segmenti (denizci, kruvaziyer, öğrenci/gençlik, sağlık gibi) biletlemeleri kampanya kapsamı dışındadır.
 13. İlgili promosyon sadece Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir. Türk Hava Yolları codeshare seferlerde, Star Alliance partner hava yolları uçuşlarında ve AnadoluJet uçuşlarında geçerli değildir.
 14. Türk Hava Yolları herhangi bir kural ihlali tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında hukuki işlem başlatma hakkını saklı tutar.
 15. Türk Hava Yolları kampanya kural ve koşullarını, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme, kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar.

Örnek Ödül Biletler

thy mil kampanyası
24 Kasım İstanbul – Strazburg

Evet yukarıdaki kuralları okuduysanız İstanbul kalkış gibi bir ibare yazmıyor. Hatta kurallara göre İstanbul kalkışlı ödül biletlerde bu kampanyanın uygulanmamış olması gerekirdi ama Ucuza Uçak olarak İstanbul kalkışlı ödül biletlerin de listedeki şehirlere göre %40 veya %30 indirim THY mil kampanyası kapsamında.

thy mil kampanyası
24 Kasım İstanbul – Strazburg Business Bilet

24 Kasım İstanbul-Strazburg ekonomi sınıfı uçak biletini 10.000 mil + 40,36€ ya alabiliyorken Strazburg hattı %30 THY mil kampanyası ile 7000 mil + 40,36€’ya geliyor. Eğer Business olarak uçmak isterseniz aynı bilet 15.000 mil + 70,62€ yerine 10,500 mil + 70,62€ ya alabiliyorsunuz.

%30 THY Mil Kampanyası Tüm Dünya Mil Miktarı

Yukarıdaki tablo GİDİŞ DÖNÜŞ olarak %30 mil indirimli olarak nereye ne kadar mil gerektiğini gösteriyor ancak unutmayın ki bu tablo THY’nin tüm dünya uçuşları için bizim daha önceden hazırladığımız bir tablo iken şuan mevcut olan kampanya sadece 80 şehri kapsamaktadır.

Yurt dışı internet paketlerini nasıl ucuza aldığımızı anlattığımız yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Zafer
1 yıl önce

Maalesef deniyorum ama olmuyor. Millerimde yeterli. Örneğin 16-25 Aralık tarihleri için İst – Tallinn giriyorum gidiş dönüş ama 15.000 mil cıkarıyor. Standart.

Burak Sonne
Reply to  Zafer
1 yıl önce

İstanbul kalkışlı da indirimli veriyordu ben baktım. Hatta Gökhan Bey’e de yazmıştım örneğin IST-CATANYA BUSINESS hem de PROMO 10500 MIL’di. Ama şimdi IST gidiş normal 15000 dönüş 10500. Fark ettiler durumu düzelttiler.

Burak Sonne
1 yıl önce

THY uyandı. Özellikle belirttiğiniz İstanbul kalkışlı durumu ilk yayınlandığında yazı veriyordu indirimli fakat şimdi sadece belirtilen şehir çıkışlarda mil indirimi mevcut. Ben tam alacaktım ilk durumda karar verdiğimde baktım düzeltmişler.