THY Yüzde 30 Mil İndirimi Kampanyası

THY bu yılın ikinci mil indirim kampanyasını yaptı ve bunu ilk bizden duyun istedik. THY yüzde 30 mil kampanyası ile Türkiye kalkışlı olacak şekilde bu sefer her güzergahta mil indirimi yerine 100 şehirde yüzde 30 mil indirimi kampanyası yaptı. Türkiye kalkışlı sadece 100 şehir iken eğer bu 100 şehirden kalkışlı uçak bileti alacaksanız bu 100 şehir ile sınırlı değil tüm biletlerde yüzde 30 mil indirimi kampanyasına dahil ediliyorsunuz. Yedik içtik gezdik harcadık ve miller kazandık. Bu milleri harcamak için zaman geldi çattı ama Türkiye kalkışlı biletler için biraz içimiz buruk kaldı.

THY Yüzde 30 Mil İndirimi Kampanyası Detayları

Biletleme tarihi:5 – 25 Aralık 2022
Seyahat tarihi:5 Aralık 2022 – 31 Mayıs 2023

Seçili Şehirler 

Addis Ababa, Akabe, Akra, Amman, Asmara, Bağdat, Bahreyn, Bamako, Bari, Basel, Basra, Batum, Beyrut, Bilbao, Billund, Bişkek, Bolonya, Bordo, Bremen, Budapeşte, Bükreş, Cakarta, Cibuti, Cluj, Dammam, Doha, Douala, Dubrovnik, Edinburg, Encemine, Erbil, Frankfurt, Freetown, Gence, Göteborg, Hanover, Helsinki, Hurgada, İsfahan, İskenderiye, Juba, Katanya, Konakri, Köln, Köstence, Kuala Lumpur, Kuveyt, Leipzig, Libreville, Ljubljana, Luanda, Lüksemburg, Lyon, Madrid, Malaga, Malta, Marsilya, Meşhed, Mogadişu, Muskat, Nahçıvan, Nairobi, Napoli, Niamey, Nuakşot, Nürnberg, Ougadougou, Podgorica, Pointe-Noire, Porto, Prag, Priştine, Riga, Riyad, Roma, Salzburg, Saraybosna, Selanik, Seyşeller, Singapur, Sofya, Stokholm, Strazburg, Stuttgart, Süleymaniye, Şarm El-Şeyh, Şiraz, Tahran, Tallinn, Tebriz, Tel Aviv, Tiflis, Tivat, Toulouse, Varna, Vilnius, Viyana, Yaounde, Zagreb, Zürih

Ödül Bilet Kampanya Kural & Koşulları 

 1. Kampanya 05/12/2022 – 25/12/2022 tarihleri arasında düzenlenen ve seyahat tarihi 05/12/2022 – 31/05/2023 arasında olan biletler için geçerlidir.
 2. Kampanya seçili hatlar çıkışlı, tüm uçuş ağımız varışlı ve yurt içi hatlarımız çıkışlı, seçili hatlar varışlı tek yön veya gidiş-dönüş, Business veya Ekonomi sınıfı olarak düzenlenen promosyon ödül biletlerde %30 Mil indirimi sağlayacaktır.
 3. Kampanya kapsamında düzenlenen ödül biletlerde biletleme ve seyahat tarihleri dikkate alınarak sadece aynı parkur/parkurlar için rezervasyon değişikliğine izin verilir.
 4. Biletin düzenlendiği tarih itibariyle 1 yıl içinde Mil iadesi yapılabilir. Mil iadesi, rezervasyon ve parkur değişikliği ilave ücrete tabidir.
 5. Miles&Smiles ödül bilet kuralları kampanya kapsamında uygulanmaktadır.
 6. Kampanya kapsamında belirtilen biletleme ve seyahat tarihleri Türkiye yerel saatine göredir.
 7. Tüm vergiler tahsil edilecektir.
 8. Kampanya sınırlı sayıda koltuk için geçerlidir.
 9. Kampanyadan sadece Miles&Smiles üyeleri yararlanabilir. Üye olmayan müşterilerin kampanyadan faydalanabilmek için öncelikle Miles&Smiles üyesi olmaları gerekmektedir.
 10. Kampanyalı biletler çağrı merkezimizden, online kanallarımızdan, acentelerimizden ve satış ofislerimizden düzenlenebilmektedir.
 11. Kurumsal anlaşmalı biletlemeler, grup biletlemeleri ve özel yolcu segmenti (denizci, kruvaziyer, öğrenci/gençlik, sağlık gibi) biletlemeleri kampanya kapsamı dışındadır.
 12. İlgili promosyon sadece Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir. Türk Hava Yolları codeshare seferlerde, Star Alliance partner hava yolları uçuşlarında ve AnadoluJet uçuşlarında geçerli değildir.
 13. Türk Hava Yolları herhangi bir kural ihlali tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında hukuki işlem başlatma hakkını saklı tutar.
 14. Türk Hava Yolları kampanya kural ve koşullarını, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme, kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar.

Örnek Ödül Bilet

THY Miles&Smiles hesabımıza giriş yapıp ödül bilet araması yapıyoruz. Unutmayın; tüm tarihler için tüm biletlerde yüzde 30 mil indirimi yok. Bazı günler için mil rakamı yüzde 30 düşürülmüş. Tekrar unutmayın; herhangi bir kod ya da bir şey yapmanıza gerek yok. İlk gördüğünüz mil ve ücret kampanyalı fiyatı temsil ediyor tabi eğer kampanyalı gün ise o.

Örneğin, İstanbul Yeni Havalimanı Akabe(Ürdün) uçuşu 10 Şubat 2023 tarihinde 8750 mil + vergi satın alabilirsiniz.

Yukarıdaki tablo GİDİŞ DÖNÜŞ olarak %30 mil indirimli olarak nereye ne kadar mil gerektiğini gösteriyor ancak unutmayın ki bu tablo THY’nin tüm dünya uçuşları için bizim daha önceden hazırladığımız bir tablo iken şuan mevcut olan kampanya sadece 100 şehri kapsamaktadır.

Yurt dışı internet paketlerini nasıl ucuza aldığımızı anlattığımız yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

En çok mil puan kazandıran kredi kartları yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

THY orijinal kampanya yazısı için buraya tıklayınız.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Burak
1 yıl önce

Bu kampanya dahilinde değil ama yine de indirimli olarak 28/08 Budapeşte gidiş 01/09 Viyana dönüş promosyon bilet aldım.

Beyhan Gunduz
1 yıl önce

Merhaba
Mil kullanarak alınan yurtdışı biletlerde bagaj hakkı kac kılo bılgınız var mı ?
Tesekkurler 🙂