en ucuz ülke

En Ucuz Ülke – En Ucuz Tatil Yerleri

Ucuza Uçak olarak bütçenizi yormayacak uçak biletleri, araç kiralama ve konaklama kampanyalarını bugüne kadar sizlerle hep paylaştık ama tatil yaptığınız yerde yiyecek içecek konusunda malesef bir paylaşım yapamadık. Türk Lirası değer kaybettikçe tatil planlarımızı değiştirip en ucuz ülke, en ucuz tatil yeri gibi aramalar yapmaya başladık. Artık dünyanın popüler şehirlerine değil de en ucuz şehirlerine gitme planları yapmaya başladık. İngiltere merkezli Postoffice kurumu 42 ülkede 8 turizm harcaması konusunda araştırma yaparak bir liste hazırlamış. Yine bu şekilde geçen sene Avrupa’nın en ucuz ülkesini verilerle paylaştığımız yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Ucuz Ülkeyi Belirleyen 8 Harcama Unsuru

 • Bir şişe şarap dahil 3 çeşit yemekten oluşan 2 kişilik akşam yemeği
 • Bir bardak kahve
 • Bir yerel bira
 • Kola
 • Su
 • Bir bardak şarap
 • Güneş Kremi
 • Böcek İlacı

En ucuz ülke 2020 araştırmasını yaparken sadece bu 8 harcama kalemi baz alınmış. Tabi ki aynı şehirdeki farklı restoranlarda bile bu fiyatlar değişkenlik gösterir ancak ortalama fiyatlar hakkında bu rapor bize bilgi verecektir.

En Ucuz Şehirler 2020 Sıralaması

 1. Bulgaristan (Sunny Beach) £30.68
 2. Türkiye (Marmaris) £44.15
 3. Japonya (Tokyo) £48.21
 4. Portekiz (Algarve) £49.87
 5. İspanya (Costa del Sol) £53.16
 6. Güney Afrika Cumhuriyeti (Cape Town) £59.39
 7. Vietnam (Hoi An) £59.49
 8. Endonezya (Bali) £61.43
 9. Çekya (Prag) £63.02
 10. Güney Kıbrıs (Paphos) £63.22

İngiltere merkezli Postoffice kurumu 42 ülkede 8 turizm harcaması konusunda araştırma yaparak en ucuz 10 ülkeyi bu şekilde belirlemiş. Diğer tüm şehirleri ve tek tek fiyatların yer aldığı veriyi birazdan aşağıda göreceksiniz. Listeye baktığımızda en ucuz tatil bölgesi olarak Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısındaki Sunny Beach olarak göze çarpıyor. Trakya bölgemize çok yakın olan burası Schengen vizesi olanlar için güzel bir seçenek olabilir. Schengen vizesi nedir, nasıl uzun vize alınır konusu için buraya tıklayabilirsiniz. Listenin ikinci sırasında ülkemizden Marmaris yer alıyor. Geçen sene tatili Marmaris’te geçirmiş biri olarak bu sıralamanın gerçekten doğru olduğuna inandım. Belki İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde çok daha ucuza bir günümüzü geçirebiliyoruz ama en azından yemek kısmında ülkemizin pahalı olmadığını ben de düşünüyorum. Tabi bu dediğim Türk Lirası kazancı sağlayanlar için.

Avrupa’da En Ucuz Ülkeler – 2020

Avrupa En Ucuz Ülke

Amerika Kıtasında En Ucuz Tatil Yerleri 2020

Amerika en ucuz ülke

Dünyada En Ucuz Ülkeler 2020

En ucuz ülkeler

3 Yorum Yapıldı

 • Feza
  28 Mayıs 2020 - 06:09

  Tokyo ta en ucuz demiş 🙈

  Cevap
 • Ahmet
  28 Mayıs 2020 - 20:40

  Dünyanın en en en yanlış araştırması, araştırma sadece şarap fiyati üzerinden ilerliyor kaldı ki şarap fiyatlari da tutarlı değil. Dünyanın en pahali şehirlerinden birisi olan Tokyoya en ucuz, en ucuz yerlerden biri delhi ye en pahalı denmiş. Çok saçma bir sınıflama. Benim şuana kadar gördüğüm günlük normal harcamalara dahilinde en ucuz ülke Mısır ve gezmek için alternatifi de yok. (Bu ucuzluk ve bu kulturel zenginlikte) yakın olarak da Türkiye derim

  Cevap

Bir Yorum Bırakmak İstermisiniz.