Aerobilet Bilet İptalleri Hakkında Yapılması Gerekenler

21 Şubat akşamı Aerobilet üzerinden 18TL’den başlamak üzere bir çok noktaya yurt dışı bileti aldık. Ancak bugün bir kısmımıza Aerobilet ‘ten biletlerin iptal edildiğini içeren üstüne de sus payı olarak 50 TL indirim kodu verilen bir mail geldi. Biz 1 Euro’ya uçuş gerçekleştirmiş insanlarız. Keza Avrupa’da Ryanair gibi havayolu şirketlerinin 1-2 Euro’ya ülkeler arası uçurduğunu biliyoruz. Bu yüzden aldığımız biletlerin fiyat hatası olduğunu kabul etmiyoruz çünkü aldığımız fiyatların daha da altına uçak bileti almak mümkün.

İstanbul Barosu avukatlarından Avukat Tayfun Irmak bize bu konuda yardımcı oldu ve hem izlememiz gereken yolu anlattı hem de itiraz dilekçesi hazırladı. Öncelikle kendisine bir de buradan teşekkür etmek istiyorum. Aşağıda yer alan dilekçede boşlukları kendimize göre doldurup [email protected] adresine mail atıyoruz.  Bileti henüz iptal edilmeyen arkadaşların bir hafta içinde para harcayacağı bir eylemde bulunmamasını öneririm.

Bu maili attıktan sonra bir hafta bekleyelim arkadaşlar. Aerobilet hatasından dönmezse öncelikle Tüketici Hakem Heyeti’ne e-devlet üzerinden Aerobilet’e gönderdiğimiz dilekçeyi düzelterek başvurumuzu yapıyoruz. Aynı anda Aerobilet Türsab üyesi oduğu için [email protected] adresine yine mail atıyoruz. Daha bitmedi. Aerobilet’in başını ağrıtmak için bir dilekçeyi de Cimer’e gönderiyoruz. Bu itiraz yollarının hepsini internet üzerinden yapacağımız için hiçbiriniz üşenmeyin. Hakkımızı alacağız.

Dilekçe için buraya tıklayabilirsiniz.

Konaklamayı nasıl ucuza getirebileceğinizi yazdığım Ucuza Nasıl Konaklama Ayarlayabiliriz konusunu okuyabilirsiniz. Aynı şekilde seyahatinizde günlüğü 18 TL den başlayan fiyatlarla araç kiralayabileceğiniz Günlük 18 TL’ye Araç Kiralama kampanyasını okuyabilirsiniz.

1 YORUM

 • MUSTAFA
  14 Mart 2019 - 15:29

  Bu nasıl bir firmadır anlamadım zaten. iptal edilen bir uçuştan olan alacağım olan 350 tl civarı tutar geri alabilmek için 6 ay uğraştım. Hakları olmadığı halde kredi kartı ekstremi bile istediler. Lanet olsun dedim onuda gönderdim. Telefon açıyorsunuz telefonu yüzünüze kapatıyorlar, tamam diyorlar aradan altı ay geçiyor.
  Her zamanda takip ediyorum. Arama esnasında ucuz bilet gözüküyor, Aerobilet. com a baktığınızda bu fiyatın olmadığını görüyorsunuz.
  Kesinlikle uçak biletlerini bu firmadan almamak gerekli. Yabancı sey. acentalarından bilet alıyorsunuz iadeyi 3 günde yapıyorlar. Bunların merkezi Antalya, adamlar parayı iade etmemek için dokuz takla atıyorlar.

  Cevap

Bir Yorum Bırakmak İstermisiniz.