Sonbahar-Kış 2019-2020 Pegasus Kampanyası - Ucuza Uçak

Pegasus Kampanyası

Pegasus 23-27 Mart arası satışlara çıkardığı Sonbahar-Kış kampanyasını kullanamamıştık. Biletler sadece mobil uygulama kanalı üzerinden satışa çıkarıldığı için bizim Jetcost,Edreams, Opodo, Kayak ve Momondo gibi sitelerde görünmüyordu. Kampanyanın bitmesini bekliyorduk ki bu sitelerden biletleri alıp Pegasus ‘un indirimine ek ikinci indirim olsun. Bu şekilde ortaya güzel bir kombo indirim çıkacaktı Nitekim düşüncemiz gerçekleşti. 300-400 TL ye yurt dışı gidiş-dönüş alabiliyoruz. Pegasus bu kampanyada her zamanki çakallığını devam ettirerek gidiş bileti ucuz tutup (150-200TL) dönüş biletini pahalı tutmuş.(300-400TL) Biz gidiş biletlerimizi istersek paylaşacağım siteden istersek Pegasus ‘un kendi sitesinden alabiliriz. Gidiş biletini Jetcost’tan alırsak dönüş için yeni mail adresi, yeni ip ve yeni kart gerekeceği için bu riske girmeden gidiş biletini Pegasus ‘tan alalım. Dönüş biletimizi Jetcost’tan Mastercard Debit kart ile alalım. Bu debit kart ön ödemelli kartlardır. Mastercard logosu bulunan bankamatik kartları ile kredi kartımıza bağlı sanal kartlar bunu uygundur. Bir önceki kampanyalarda kullandığımız kartları yine kullanabiliriz 😉

Kampanya Sitesi

Pegasus indirimine ek indirim alabileceğimiz site Jetcost’tur. Jetcost’un Güney Afrika uzantısı üzerinden Güney Afrika Randı para birimiyle (R) Mastercard Debit kullanarak biletleri alacağız. İsterseniz Android / İos uygulaması üzerinden de alabilirsiniz. Jetcost’tan nasıl bilet alabileceğimizi o dönemin kampanyası olan Şili üzerinden İnstagram’da profilime sabitlediğim “KILAVUZ” adlı hikayeden öğrenebilirsiniz. Ancak bu hikaye Şili iken şu anki kampanyamız Güney Afrika. 1 Güney Afrika Randı = 0,37 Türk Lirasıdır. Şimdi gelelim Pegasus ile Jetcost fiyat karşılaştırmasına.

Pegasus ‘da 361 TL olan bileti 247 TL’ye alıyoruz
Pegasus ‘da 362 TL olan bileti 247 TL’ye alıyoruz

Birkaç örnek Pegasus bileti paylaşayım;

10 Kasım İstanbul – Belgrade(193TL) / 14 Kasım Belgrade – İstanbul 261TL (677R)

17 Kasım İstanbul – Belgrade (158TL) / 21 Kasım Belgrade – İstanbul 261TL (677R)

17 Kasım İstanbul – Saraybosna (160TL) / 22 Kasım Saraybosna – İstanbul 293TL (762R)

1 Aralık İstanbul – Roma (196TL) / 5 Aralık Roma – İstanbul 334TL (868R)

10 Kasım İstanbul – Budapeşte (196TL) / 15 Kasım Budapeşte – İstanbul 260tL (675R)

17 Şubat İstanbul – Barcelona (272 TL) / 22 Şubat Barcelona – İstanbul 322TL (838R)

Pegasus’un bu kampanyası 27 Ekim 2019- 28 Mart 2020 tarihlerini kapsıyor. Bu kampanya ile yılbaşına Avrupa’da girebilirsiniz. Belirtmem gereken bir husu daha var. Pegasus’tan gidiş-dönüş bilet tarihlerini bulduğunuzda hemen almayın. Jetcost’a girip o uçuşlar sisteme düşmüş mü diye muhakkak bakın. Çünkü şu an gördüğüm kadarıyla tüm uçuşlar sisteme düşmemiş, ara ara bakıp kontrol etmek gerekiyor. Birkaç güne tamamı sisteme düşecektir. Peki biz bu kadar seyahat yapıyoruz, ucuza bilet alıyoruz ama nerede konaklayacağız diye soranlar Ucuza Nasıl Konaklama Ayarlayabiliriz konumu okuyabilir.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
9 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
UGUR
5 yıl önce

edreams her güzergahta çıkmıyor farklı sitelere yönlendiriyor sebebi nedir?

Cumhur Uzunoğlu
5 yıl önce

28 Mart – 5 Nisan arası yeni kampanya başlatmış ve diğer sitelere yansımamış henüz. Ocak için pegasustan alsam mı? yoksa beklesem mi jetcost vs. (NOT: 2 yetişkin 2 çocuk alacağım sanırım diğer siteler bana uyguna gelmiyor sayı fazla olunca)

ahmet evahir
5 yıl önce

çocukta var. gidiş dönüş 6 tane mi bilet almamız gerekiyor?

mehmet
5 yıl önce

vpn gereklı mi

Dilara
4 yıl önce

Bir çok master debit card denememe rağmen fiyatı yükseldi sebebi ne olabilir acaba