Pegasus Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Pegasus bilet sorgulama konusunda sıkça soru ile karşılaşıyorum. Ucuza Uçak olarak paylaştığımız uçak biletlerini gerek Pegasus’tan gerekse acenteler üzerinden satın alıyorsunuz ancak Pegasus biletimi alabildim mi , uçak bileti görüntüleme , uçak bileti fatura vb birçok konularda soru da soruyorsunuz. Bu yazıda özellikle Pegasus bilet sorgulama konusunda sizlerin sorusuna cevap vereceğim.

Pegasus Bilet Sorgulama

Uçak biletini flypgs internet sitesinden, mobil uygulamasından ya da online seyahat acentelerinden satın aldığınızda size aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan bir mail gönderilir.

pegasus bilet sorgulama
Pegasus Pnr No Maili

Pegasus’tan yukarıdaki gibi elektonik bilet maili aldıysanız bu mailde uçuşunuzun detayları ve PNR NO yer alır. PNR NO; Passenger Name Record, yani Yolcu İsim Kaydı anlamına gelir ve aynı zamanda rezervasyon numarası olarak da bilinir. Bu kaydı kaybetseniz bile ilgili havayolu şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak adınızı soyadınızı söyleyerek bilet bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Pegasus iletişim bilgileri ise ;  BolBol ücretsiz telefon numarası 0850 399 17 01 ‘dir.

pegasus bilet sorgulama
Pegasus Pnr No ile Bilet Sorgulama

Pegasus bilet sorgulama için Pegasus’un websitesine ilerleyerek yukarıdaki ekran görüntüsünden de görüleceği üzere ana sayfada ” UÇUŞUNU YÖNET ” sekmesine tıklanır yolcu soyadı ile pnr no sorgusu içeren ekran açılır. Yurt dışı üzerinden bilet satın alırken her seferinde size adınızda soyadınızda Türkçe karakter kullanmayın dememin sebebi burada yatıyor. Türkçe karakter ile ad soyad bilgisi yazarsanız biletiniz burada gözükmeyecektir, müşteri hizmetlerini aramanız gerekecektir.

Yolcu soyadı ve Pnr No bilgisisini yazınca aşağıdaki ekran görüntüsü gibi bir ekran açılacaktır.

pegasus bilet sorgulama
Pegasus Bilet Detayı

Ben bu bileti açığa aldığım için yukarıdaki biletin bilgileri yer almıyor. Bu ekrandayken Pegasus bilet değişikliği, Pegasus bileti açığa alma ve Pegasus bilet iptali yapabilirsiniz. Normalde bu işlemlerde ceza ücreti ödemeniz gerekiyor ancak bu yazıyı kaleme aldığım tarihte pandemi nedeniyle Pegasus 31 Mayıs’a kadar ceza ücreti almayacağını söyledi. Yukarıdaki ekran görüntüsünde Pegasus bilet değişikliği, Pegasus bileti açığa alma ve Pegasus bilet iptali için ücretli demesine bakmayın, ilerleyince 0 TL ceza ücreti yazıyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görüleceği üzere Pegasus bilet sorgulama işlemi yapıp Pegasus bilet değişikliği, Pegasus bileti açığa alma ve Pegasus bilet iptali ile ilgili işlemleri yapabiliyoruz. Bunun yanında sağ üstte yer alan E-Fatura bilgisine tıkladığınızda uçak bileti faturası da alabilirsiniz.

Pegasus Kampanya

Pegasus kampanya konularını herkesten önce duymak ve uçak bileti satın almak için İnstagram hesabım Ucuza Uçak‘ı takip edebilirsiniz . Bunun yanında bulduğumuz uçak biletlerini tarih ve linkleri ile size ulaştırdığımız bilet.ucuzaucak.net adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Yurt dışı internet paketlerini nasıl ucuza aldığımızı anlattığımız yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments