Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alırız - Ucuza Uçak

Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alırız

Jetcost İle Ucuz Uçak Bileti Alma

İnstagram hesabımı açtığımda Jetcost üzerine yoğunlaşmıştım. Şimdi yine her daim indirimli uçak bileti alacağımız Jetcost’u size tanıtacağım. Jetcost bize Ucuza Uçak Bileti veren bir seyahat acentesi. Ucuza uçak bileti almanın en kolay yolu olan Jetcost’a biraz bakalım.

Jetcost’a güvenebilir miyim diye soru gelmeden ben buradan cevabı vereyim. Kesinlikle güvenebilirsiniz. Jetcost birçok ülkeye hizmet veren seyahat acentesidir ancak Türkiye pazarında henüz kendileri yok. Gelelim bilet işine.

13 Mart İstanbul-Viyana 233 TL

Yukarıda Pegasus’un kendi sitesinden alınmış bir bilet fiyatı görünmekte. 13 Mart İstanbul-Viyana tek yön uçuşu 233 TL. Bu bilete bir de Jetcost’ta bakalım.

13 Mart İstanbul-Viyana 171 TL

Jetcost.cl adresine girip Pegasus’tan baktığım uçak biletini arattığımda 21062 Şili Pesosu ücret çıktı. 1 Şişi Pesosu 0,0081 TL değerinde. Yani Pegasus’ta 233TL olan bilet Jetcost.cl adresinde 171 TL. Dönüş bileti için rastgele 16 Mart tarihine baktığımda Pegasus’ta 384 TL. Yine aynı uçuşu jetcost.cl adresinde arattığımda 33990 Şili Pesosu yani 276 TL. Bu fiyatlar güzel hoş da bir problemimiz var ondan bahsedeyim. Jetcost diyor ki; benden bilet alırken kullandığın e-mail adresini ve ödeme kartını 3 ay içinde ikinci kez kullanamazsın. E-mail sorun değil ama ödeme kartı sorun teşkil ediyor.

Bu yazıyı kaleme aldığım Şubat ayında Jetcost.cl adresi bizi e-dreams’e yönlendiriyor o da bizden “visa logolu debit kart” istiyor. Visa logolu debit kartı birazdan anlatacağım ancak biz gidiş biletini aldık dönüş biletini nasıl alacağız gibi sorulara cevap vereyim. İlk olarak nasıl e-mail adresini farklı yazıyorsak ödeme kartını da farklı yazmalıyız. Kısaca yukarıda bahsettiğim gidiş dönüş bileti ayrı ayrı alırken 2 adet visa logolu debit karta ihtiyacımız var. Bu kısımda bazı arkadaşların karşılaştığı bir sorun daha var. Ben 50 tane visa logolu debit kart denedim ne yaparsam yapayım bileti alamıyorum, hata veriyor. Bu durumda eğer elinizdeki kart tükendiyse jetcost.cl adresini değiştirip başka ülke uzantısından aynı bileti almalıyız. Öncelikle momondo.cl adresine sonra sırasıyla, jetcost.co.za , jetcost.ie, momondo.de gibi adreslerde aynı bileti aratıp alabiliriz. Bu sitelerin ödeme ekranında bizden hangi karta indirim yaptığı yazılı. Belki fiyat biraz daha pahalanacak ama yine de Pegasus’tan daha ucuza alacağız.

Visa Debit Kart?

Visa Logolu Debit kart nedir? Arkadaşlar bu debit kart dedikleri ön ödemeli kartlardır. Yani içinde paran olacak sen bunu harcayacaksın. Hepinizin şu an aklına gelen maaş aldığımız bankamatik kartları doğru cevap. Ama size bir ekstra daha sunayım. Kredi kartımız var ise ki hemen hemen hepimizde var. Bu kartlara bağlı sanal kartlar da debit kart olarak geçiyor. Ancak unutmamamız gereken şey ise VİSA logolu olması.

Ben böyle gidiş dönüş ayrı almakla uğraşmak istemiyorum , beraber almak istiyorum derseniz onu da araştırdım tabi ki.

13-16 Mart İstanbul-Viyana-İstanbul 549 TL

Pegasus’un kendi sitesinde gidiş-dönüş fiyat 617 TL. Jetcost’tan ayrı ayrı aldığımızda 171TL + 276TL yani 447 TL oluyor. Biz bu biletleri Jetcost’tan gidiş-dönüş beraber alırsak 67503 Şili Pesosu yani 549 TL oluyor.

Sizlerde gitmek istediğiniz güzergahı ve tarihi jetcost’tan bir aratın daha ucuzsa biletinizi buradan alın. Yurt içi bilet soruları gelmeden cevabı vereyim. Şimdilik yurt içine pek bir indirim yok.

Jetcost’ta hangi banka kartlarının daha iyi çalıştığı ile ilgili bir yazı yazmıştım. O yazıyı da okumanızı tavsiye ederim . Yazıya buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Konaklamayı nasıl ucuza getirebileceğinizi yazdığım Ucuza Nasıl Konaklama Ayarlayabiliriz konusunu okuyabilirsiniz. Aynı şekilde seyahatinizde günlüğü 18 TL den başlayan fiyatlarla araç kiralayabileceğiniz Günlük 18 TL’ye Araç Kiralama kampanyasını okuyabilirsiniz.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Engin
5 yıl önce

Merhabalar bilgilendirmeniz için öncelikle çok teşekkür ederim, benim bir sorum olacak şimdi jetcost tan biletleri gidiş dönüş belirlediğimiz bi aralıkta alırsak sorunsuz alabiliyormuyuz sadece gidiş biletini kesmiyor o durumda değilmi ?