Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vizesi Nasıl Alınır ?

Birleşik Arap Emirlikleri transit vize( BAE ) ile gezilebilir desek nasıl olur? BAE’nin bu aralar çok revaçta olan Dubai ve Abu Dabi şehirlerine gitmek istiyorsanız vizeye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti umumi pasaporta sahip olan kişiler (bordo pasaport) BAE vizesi ya da bilinen popüler ismiyle Dubai vizesi, Abu Dabi vizesi ücretli olup, biz bu yazı içeriğinde “transit geçişlerde X normal vizeye göre çok daha az ücretler ödeyerek 48 saate kadar geçerli Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai&Abu Dhabi) vizesi” alarak ülkeye sorunsuzca giriş nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Yeşil pasaport sahipleri zaten vize almadan giriş yapabiliyorlar. Onlar bu yazıyı Bordo pasaport sahibi bir tanıdığı ile paylaşabilir 🙂

Birleşik Arap Emirlikleri transit vize ile turizmi canlı tutmak için uzunca bir süredir bu hizmeti transit yolcularına sağlıyor. Fakat Dubai’ye biletler çok pahalı olduğundan pek bilinmiyor ya da araştırılmıyordu. Taa ki WizzAir, Pegasus vb. bazı Low cost havayollarının ülkemizden Abu Dhabi’ye ya da Dubai (DXB) gibi havalimanlarına çok uyguna uçak bileti satmasıyla bizlere sorulur hale geldi. Tecrübelerimizi bir yazı ile toparlamak istedik.

  • Yurt dışı seyahatlerde ucuz internet sahibi olmak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.
  • Uçak yolculuğundaki haklarınızı öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Transit Yolcu Kimlere Denir ?

Transit yolcu, gitmek istediği yere aktarma yaparak ulaşan kişilere denir. Havacılıkta transit yolcu ise şu şekilde tanımlanır: Uçuşuna başladığı havalimanından uçuşunu tamamlayacağı havalimanına gitmek için başka havalimanlarını 24 saatin altında olmak üzere kullanan yolculara transit yolcu denmektedir. Transit yolcu, eğer gerekliyse transit vize başvurusu yapmak ile mükelleftir. Dış hat üzerinden aktarma yapacak yolcuların, transit uçuş yapacağı ülkenin vize isteyip istemediğini biliyor olmalıdır. 

Evet genelde 24 saat olarak tanımlanan bu yolculukları bazı ülkeler 48 hatta 96 saate kadar ki aktarma sürelerinde Transit Yolcu olarak kabul ediyor. Ülkemiz IST havalimanı için de THY benzer satışlar yapıyor ve ülke tanıtımı için hızlıca yabancılara transit vize çıkartıp İstanbul’u görmelerine olanak sağlıyor. Hatta daha da ileri bir seviye stopover yolcuların, Otel konaklamalarını da hediye ediyorlar. Bu da eğer yeterli talep gelir ise ayrı bir yazının konusu olsun.

Birleşik Arap Emirlikleri için Transit Yolcu Kuralları Nelerdir ?

Bu konuda internette birçok muğlak bilgiye rastlamanız mümkün. Ben ise kurum ve ajanslarla yazışmalarım ve bizzat bu yolculuğu deneyimlemiş takipçilerimizden derlediğim bilgiler ışığında size en doğru bilgiyi sunmaya gayret edeceğim.

Uyarı: Bu yazı Ocak 2023 senesinde kaleme alınmış olup, Mayıs 2024 tarihinde güncellenmiştir.
Ülkeler vize politikalarında değişikliğe gidebileceği için bilgilerin güncelliği hizmeti sunan havayolu veya ülke konsolosluklarından sorgulanmalıdır.

Örn: Türkiye’den -> Abu Dhabi Havalimanı’na -> sonrasında Uzakdoğu veya başka bir ülkeye aktarmalı uçuş satın aldıysanız ve bordo pasaportunuz varsa  online başvuru ile transit vize almak mümkün.

Aşağıdaki online başvuru sitesinden Wizzair ya da başka havayolu şirketiyle uçuşunuz olsa da başvurabilir ve çok uyguna (500₺) transit vize alabilirsiniz. Eğer varış havalimanınız Dubai (DXB) ise transit vize ücreti 55$ dir.

Eğer uçuşunuz Abu Dhabi (AUH) varışlı ise Online başvuru adresi: https://etihad.visaonline.ae/etihad/public-services/BRK_ETIHAD_VISA

Eğer uçuşunuz Dubai (DXB) varışlı ise Online başvuru adresi: https://famousglobalgroup.com/vize-tipleri/

Uçuşunuzun Etihad veya Emirates ile olmasına gerek yok. Wizz Air, THY, Pegasus veya Sunexpress ile uçsanız bile yukarıdaki linklerden transit vize başvurusu yapabilirsiniz.
  • Eğer Birleşik Arap Emirliklerinde 8-48 saat arası bir aktarma süresine sahipseniz 48 saatlik transit vizeye online başvurabiliyorsunuz. Bu vize mesai günlerinde başvurulduğunda yaklaşık 1 gün içerisinde sonuçlanıyor. (Pazar günleri resmi tatil olduğundan uzayabilir.)
  • Eğer Birleşik Arap Emirlikleri’nde 8-24 saat arası bir aktarma süresine sahipseniz vize almadan da ülkeye giriş yapmanın bir yöntemi mevcut. (Önermiyoruz!!!) Ama oldu da zor bir durumda kaldınız diye düşünerek bilgi amaçlı paylaşıyoruz. Aktarma havalimanınızın yakınında bir otele rezervasyon yaparsanız transit yolcunun geçerli bir otel rezervasyonu olması halinde ülkeye giriş yapmasına izin veriliyor. Bu takipçilerimiz tarafından denendi. Ama Türkiye’den uçuşa binerken uzunca bir süre konunun güncelliği BAE havalimanlarıyla yazışıldı ve sorgulandığı için bu stresi yaşamak yerine ilk madde ile (500₺) transit vizeye başvurmanızı öneriyoruz. 
  • Peki 48 saatten uzun bir aktarmanız varsa o zaman ne olacak ? Yine nispeten uygun fiyatlı 216AED~1900₺ ücreti olan 48-96 saat arası aktarmalara sahip, yolcular için de bir transit vize uygulaması mevcut ona online başvurabilirsiniz.
  • Gelelim internette arayıp tarayıp bulamadığımız, kimsenin de tam olarak hakim olamadığı konu olan “8 saat altı aktarmalar için vize gerekli mi ?” sorusuna. Şimdi bu konuda bir parantez daha açarak şundan bahsetmek istiyorum. Aktarmalı biletiniz eğer “aynı PNR” numarası altında ve havalimanı ya da terminal değişimine ihtiyaç duyulmayan bir aktarma ise, özetle havayolu koruması altında bir aktarma türü ise transit alanı terk etmeden, havalimanında bekleyerek bir sonraki uçuşunuza devam edebiliyorsunuz. Çünkü bu biletin boarding passlerini size ilk yolculuğa başladığınız havalimanından verebiliyorlar. Eğer satın aldığınız aktarmalı bilet türü, “farklı PNR” larda olan tekrar check-in gerektiren, havalimanı veya terminal değişikliği içeren özetle yolcu sorumluluğunda aktarma türü ise aktarma süreniz “8 saat altında kalsa bile” muhakkak vizeye ihtiyacınız var. Ama sorun şu ki tüm transit vizeler minimum 8 saat şartı barındırıyor. Ne yapacağız ?
  • Öncelikle yine de 48 saatlik transit vizeye başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Olur da 8 saat minimum aktarma süresinden dolayı vizeniz onaylanmaz ise, şöyle bir uygulamayı örnek ile anlatacağım.

Maldivler > Abu Dhabi > Ankara uçuşu farklı PNR larda ve 5 saat aktarması olan bir takipçimiz yönlendirmelerimiz doğrultusunda Maldivler’de check-in yaparken devam uçuşunun olduğunu belirtiyor ve bagajlarının varış noktasına iletilmesi ricasında bulunuyor. (Bu sayede bagaj alımı için ülkeye girmeye gerek duymuyor.) Her iki uçuşun da Online check-in’i açıldığından yapmıştı ama boarding pass e ihtiyaç duyuyordu. Bu Boarding Pass çıktısını da Maldivler’deki uçuşu öncesi talep ediyor ve basılı bir şekilde alıyor. Abu Dhabi’ye indiğinde transit alandan devam uçuşuna gitmek istediğinde ise pasaport polisi önce buna müsade etmiyor. Farklı bir pasaport polisine yönlendiriyor. O ise olabileceğini söylüyor. Fakat terminaller arası uzun ve koşuşturmalı bir süreç, ve pasaport polislerinin insyitafinde olduğunuzu hayal etmelisiniz. Pasaport polisi kendisine bir kağıt uzatarak vekalet tarzında bir yazı doldurtuyor ve pasaport polisi Wizzair firmasına yolcuları transit alandan alacağını belirtiyor. Dikkat ! Bunu her seferinde yapmayabilirler ve uçuşunuzu kaçırabilirsiniz. !!

Bu sebeple yine-yeniden-üzerine basarak hatırlatmak istiyorum. Seyahatler için kendimizce bir bütçe belirliyoruz. Bunda otel-uçak bileti-günlük alışverişler gibi kalemler var ve bazıları çok yüksek tutarlarda olabiliyor. Dubai vizesini, transit yolcu statüsünde iseniz “online başvuru ile” değilseniz de tek girişli 100$ a satın alıp, seyahatinizi vizeniz sayesinde sorunsuzca gerçekleştirmek var iken, vizeniz olmadan risk alarak Birleşik Arap Emirliklerine uçuş yapmaya çalışmanın doğru bir uygulama olmadığının altını çizelim…

Bu Yazıyı Paylaşmamdaki Ana Amaçlar 


📌Görülmesi gereken Birleşik Arap Emirlikleri popüler şehirler olan Dubai ve Abu Dhabi’yi kısa da olsa aktarmalar sayesinde çok uyguna transit vize ile gezmenizi sağlayabilmek;
📌 Low-cost havayollarının ucuz biletleri ile Dubai aktarmalı Uzakdoğu rotalarına çok daha uyguna uçabilmek ve vize engelini kaldırmak, 
📌Paylaşmış olduğumuz ucuz uzakrota biletlerden faydalanmak için aklınızdaki ana sorulardan bir tanesi olan “Vize Ücreti” konusuna açıklık getirmekti.

Sandığımdan uzun bir yazı oldu benim için, konu umarım sizler için sıkıcı kalmamıştır. Elimden geldiğince bildiklerimi aktarmaya çalıştım. 

Ucuza seyahat paylaşımlarımı takip etmek ve aklınızdaki diğer tüm sorulara hızlı cevap almak için Instagram adresim: gokdenizgok

Apple ve Amazon vergi iadeleri gibi ydışı seyahatlerinizde çok işinize yarayacağını düşündüğüm postlara ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :
Subscribe
Bildir
234 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Emre
1 yıl önce

Merhaba. Seyahat ederken giderken ayrı 48 saatlik dönüşte ayrı 48 saatlik ücretsiz vize mi almamız gerekiyor.

Yönetici
Reply to  Emre
1 yıl önce

evet ayrı ayrı başvurmalısınız

isil
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Merhaba,

Ben gidiş için vizemi aldım, teşekkürler 🙂 Ancak dönüş için de almaya kalktığım zaman şöyle bir hata aldım “Sorry, you cannot apply for this service, there’s a visa file active for the entered unified number”. İlki bitince alırsam dönüş yetişmeyebilir arasındaki zaman farkı az olduğundan. Nasıl ilerlemeliyim?

Yönetici
Reply to  isil
1 yıl önce

İlki bitince ikincisine başvuruyorsunuz. Yukarıda hızlandırmak için Etihad mail adresi var. Başvurunca oraya mail atın aciliyet bildirin.

uğur
Reply to  isil
1 yıl önce

mrblar bende 48 saatlik transit vize için başvuru yapıyorum şuan ancak bae telefon numarası ve detaylı adres istiyor istiyor o kısımlara ne yazdınız acaba yardımcı olıursanız sevinirim

uğur
Reply to  isil
1 yıl önce

mrblar bende 48 saatlik transit vize için başvuru yapıyorum ancak adress info sekmesinde yani3. adımda bae telefonu ve detaylı adres istiyor o kısmı nasıl dolduruyoruz yardımcı olur musunuz

uğur
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

mrblar abu dabi aktarmalı gidiş dönüş wizzairden maldivelre uçak biletim var 16 temmuz gidiş 21 temmuz dönüş hangi vizeyi almam gerekiyor 48 saatlik transit vize yeterli olur mu bu 48 saatlik vizeyi gidiş dönüş için ayrı ayrı mı almam gerekiyor ya da başka bir vizeyemi ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Yönetici
Reply to  uğur
1 yıl önce

Tek bir vize var sizin için o da transit vize. hem gidiş hem de dönüş için vize gerek

Gülsün Üzel
1 yıl önce

Emeklerinize saglik,güzel bir yazı olmus

Yönetici
Reply to  Gülsün Üzel
1 yıl önce

Teşekkür ederiz

Ersin Balcı
1 yıl önce

Harikasınız! Çok sade ve açıklayıcı bir anlatım olmuş,emekleriniz için teşekkürler,başarılarınızın devamını dileriz

Yönetici
Reply to  Ersin Balcı
1 yıl önce

teşekkür ederiz

Samet
Reply to  Ersin Balcı
1 yıl önce

Merhaba,
Ankaradan başladığımız yolculukta ammana gidip akabe üzerinden abu dhabiye geçip abu dhabiden istanbula dönüşü planlıyouz. Yolculuğa başladığımız hava yolu ile abu dhabiyi transit kullanıp döneceğimiz yer, aynı havalimanı değil. Bu durumda da transit vize çıkar mı

Yönetici
Reply to  Samet
1 yıl önce

Ankara-Abu Dabi-Amman
Akabe-Abu Dabi-Ankara sanırım uçuşlar. Bu durum transit vizeye engel değil.

Uygar Atalay
1 yıl önce

48 saatlik vize aldığımız taktirde havaalanında çıkabiliyor muyuz?

Yönetici
Reply to  Uygar Atalay
1 yıl önce

evet bu vizeyle şehre girip gezebilirsiniz.

Haydar
1 yıl önce

Dubai yada başka bir şehre örneğin emirates ile gittik 48 saatlik transit vizemizde var oradan yine örneğin 20 saat bekleme ile thai airways ile bangkok a gideceğiz bu durumda transit yolcu statümüz varmı?
Kısaca ilk uçuş ile 2. Uçuş aynı havayoluna ait değilse
Teşekkürler

Yönetici
Reply to  Haydar
1 yıl önce

Transit vize için uçak biletinizin olması önemli, hangi firmayla gideceğiniz ya da aynı firmaya ait aktarmalı bilet olması gerekmiyor.

Başak
Reply to  Haydar
1 yıl önce

Aynı havayolu firmasından gidiş ankara-abu dabi ayrı abu-dabi-maldivler ayrı biletim varsa yine de başvurabiliyor muyum?

Yönetici
Reply to  Başak
1 yıl önce

Evet ayrı ayrı da olsa başvurabilirsiniz, engel yok

RESUL OZTURK
1 yıl önce

dubai tatili için vizeyi nasıl alabılırız 5 gün kalcagız ve tek girişli olacak

Yönetici
Reply to  RESUL OZTURK
1 yıl önce

Bir acenteden BAE vizesine başvurmanız gerekiyor sizin.

YNS CTM
1 yıl önce

Merhabalar,

48 Saatlik Vize aldığımızda örneğin;

Abu Dhabi(AUH)’ye indik. Diğer uçuşumuz Dubai(DXB) den ise kalkışımız sıkıntı olurmu? İçeri alırlar mı?

Yönetici
Reply to  YNS CTM
1 yıl önce

transit vize ile şehre girip gezebiliyorsunuz. Bu nedenle Abu Dhabi’den Dubai’ye geçip aktarmanızı yapmanızda bir engel göremiyorum

Resul OZTURK
1 yıl önce

Dubai 30 gunluk tek girisli vize almam gerekli sanirim 5 gunluk tatil icin bana tabsiye edebolceginiz uygun fiyatli bir acenta veya baska bor yol varmidir 2 yetiskin bir 2017 dogumlu cocuk olcak seyahatim 110$dan asagi bulamadim kisi basi

Yönetici
Reply to  Resul OZTURK
1 yıl önce

Maalesef acente önerisi yapamıyorum

mert
1 yıl önce

hocam ben şunu anlamadım ben sizin attığınız bileterle ankaradan abudhabiye uçucam. Ücretsiz vize alabiliyor muyum? başka ülkeye gitmicem abudhabide inicem cts girip salı dönücem bu kadar. tşk.

Yönetici
Reply to  mert
1 yıl önce

Alamazsınız. Transit vize için 3. ülkeye uçmanız lazım

Nurse
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Uçmasada sadece uçak biletini alsa sıkıntı yaşar mı ? Mesela ist dubai aldı ordan ucuz başka ülkeye aldı ama gitmedi dönüş için 48~96 saat arası da olabilir yine dubai ist uçmasında bir sakınca olur mu?

Yönetici
Reply to  Nurse
1 yıl önce

Bu konuda net bür cevap veremiyorum, tecrübe etmedim. Ama asla önermem

Burak
1 yıl önce

Merhaba,
Elinize saglik cok guzel bir yazi olmus.Bir sorum olacakti;
48 saatlik transit vizeyi Istanbul-Abu Dhabi-Istanbul seklinde bilet ile alabiliyor muyuz? yani 2 gun orada ucretsiz vize ile gezip geri donebiliyor muyuz? yoksa mutlaka 3.bir ulkeye biletimizin olmasi mi gerekiyor?

Yönetici
Reply to  Burak
1 yıl önce

Alamazsınız. 3. ülkeye uçuş bilgisi gerekli

Ayşenur
1 yıl önce

merhaba bir şey sormak istiyorum. Maldivlere bileti aldık ilk önce abu dhabi’ye inip orada maldivlere aktarma yapmak için 48 saat beklememiz mi gerekiyor ? Yani biz gidiş dönüş 48+48 (4gün) abu dhabi’de mi olup orada mı konaklayacağız ?
Yoksa aktarma iner inmez gerçekleşiyor mu ?

Yönetici
Reply to  Ayşenur
1 yıl önce

Uçuşunuzun aktarma saati ne kadar ise orada o kadar kalacaksınız

Vedat
1 yıl önce

Only the UAE based-airlines you are travelling through can arrange your transit visa prior to your journey.

Linkte böyle bir bilgi var ,online nasıl nereden alıcaz 48 saat ücretsiz transit vizeyi?BAE merkezli uçak kullanmıyorsak nasıl olacak?

Yönetici
1 yıl önce

BAE merkezli uçak kullanmasanız da alabiliyorsunuz, teyitli.

Nazan
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Air Arabia ile uçacağım. Transit vize linkinizde Etihad ve Emirates firmalarının ismi var . Herhangi birinden başvuru yaparsak işleme alınır mı?

Yönetici
Reply to  Nazan
1 yıl önce

Uçtuğunuz firma önemli değil, başvurabilirsiniz.

ezgi
1 yıl önce

Merhaba
Bu 3 ayaklı biletlerde, Manila-Dubai, Abu Dhabi-Istanbul olarak 48 saat transit vizeye başvurma şansım olur mu? Yoksa Dubai-istanbul mu yapmam gerekir? Tesekkurler

Yönetici
Reply to  ezgi
1 yıl önce

Başvurabilirsiniz

Zeynep
1 yıl önce

Merhaba, 1ankara maldivler Biletimizde 11 saat abu dhabi bekleme süremiz var. Bu sürede 48 saatlik transit vize ile havaalanından çıkıp abu dhabiyi gezebilir miyiz ? Teşekkürler

Yönetici
Reply to  Zeynep
1 yıl önce

Bu yazıda bunu anlattık zaten:) evet transit vize alabilirsiniz yine evet o vizeyle havalimanından çıkıp gezebilirsiniz.

Muhammet
1 yıl önce

Merhaba yazınız ve sosyal medya paylaşımlarınız sayesinde abu dhabi aktarmalı wizzair ile Ummana geldim. Buraya gelirken 48 saatlik transit vize başvurum sorunsuz ve hızlıca sonuçlanmıştı. Umman – Abu Dhabi – Türkiye geri dönüş uçağım yine Abu Dhabi aktarmalı ama yine aynı işlemleri birebir yaptım ama başvurum WAITING FOR REQUEST CREATION APPROVAL aşamasını bir türlü yaşamadı. 5 Nisan 2023 ten beri başvurumun işleme alınmasını bekliyorum. Bugün 8 Nisan ve 10 Nisanda Abu dhabi aktarmalı uçuşum var vize yetişemez diye endişe etmeye başladım. Ne yapacağımı bilmiyorum sizin tavsiyeniz nedir. Abu Dhabi de otel rezervasyonum var en son çare onu deniyeceğim ama ya Umman da beni uçağa almazlarsa diye endişe ediyorum

Yönetici
Reply to  Muhammet
1 yıl önce

Tekrar başvuru yapabilirsin ama zaten otel rezervasyonun varsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Muhammet
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Dün tekrardan başvuru yaptım iki başvuruyu da kontrol ediyorum, teşekkür ederim. Ucuzaucak facebook grubunda bir yorumda 11 dolara acentanın vize aldığı yorumu var. En son çare onlarla irtibata geçeceğim sanırım

Muhammet
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Sonunda vizemi aldım. Sorun şöyle çözüldü normalde vize başvurusu yaptıktan 1 gün sonra başvurunun WAITING FOR REQUEST CREATION APPROVAL dan submitted dönmesi gerekiyordu. 5 Nisan 2023 te başvurduğum vize bugüne kadar Submitted olmamıştı (submitted olduktan 10-15 dakika sonra ya onay ya red ya da eksik evrağı tamamlamanızı istiyorlar) buda beni endişelendirmişti. Vizeyi veren icp nin sitesini kontrol ettiğimde https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/default.html#/serviceCards/413?administrativeRegionId=1&applicationId=14 “Working hours to provide service” bölümünde 7/24 bize Twitter ve Facebook dan ulaşabilirsiniz yazdığını gördüm. Daha sonrasında Twitter dm den @UAEICP_Help sayfasına mesaj yazdım ve yardım istedim. Benden Please provide me with the below:
-Full name of the applicant.
-Submission date.
-Where did you submit it?
-Unified number.
-Type of the service.
bilgilerini istediler daha sonra dosyamı WAITING FOR REQUEST CREATION APPROVAL durumunda olduğunu ve beklemem gerektiğini yazdılar. Bende biletimin 10 Nisan 2023 te olduğunu umarım vizenin ontariha kadar yetişeceğini belirtip teşekkür ettim. 2 saat içerisinde 2 farkllı e-mailden başvurum için mesaj aldım. İkinci başvurumu sorgulandığımda başvurunun işleme alınmadığını söylüyordu, ilk başvurum ise submitted olmuştu. Çok geçmedende vizem onaylandı. Ben wizzair ile abu dhabi aktarmalı Ummana geldim buraya gelirken 48 saatlik transit vizeyle geldim ve abu dhabi yi gezdim. Dönüştede wizzair ile Türkiyeye geleceğim yine Abu Dhabide gezemediğim yerleri 48 saatlik transit vize ile gezeceğim. Biraz stresli oldu benim için.Yukarıdaki yazıdaki link ile Etihad üzerinden başvuru yapabilirsiniz başvuru yapmak için çok geç kalmayın benim gibi stres olursunuz. Bu arada başvuruyu en erken Bea ya giriş tarihinizden iki hafta öncesinden yapabiliyorsunuz, 2 haftadan sonraki tarihler gözükmüyor ama yinede siz kontrol edin belki ileride bu durum değişebilir. Herkesin kolayca vizesi alma dileğiyle bu arada Abu Dhabi çok temiz ve düzenli bir ülke

Kara Bahtlı
Reply to  Muhammet
1 yıl önce

Sizin yaşadığınızı yaşıyorum şu an . İki gün kaldı uçuşuma ve hala talep oluşturma onayı bekleniyor yazıyor başvurumda. Onayı ben mi vereceğim diye arandım mailde ama yok. Yanlış mı anladım eksik mi yaptım bir şeyi diye dövündüm durdum. Umarım vizem onaylanır. Tekrar mı başvursam bilemedim. Ama sizin help adresine mesaj atıyorum ben de şimdi 😔

Yönetici
Reply to  Kara Bahtlı
1 yıl önce

olumlu ya da olumsuz sonucu buraya yazın lütfen.

Kara Bahtlı
Reply to  Kara Bahtlı
1 yıl önce

Uçuşum bu gece ve hala beklemede talep onayı bekliyor yazıyor. 8 saat boyunca havaalanına tıkılı bir vaziyette bekleyeceğim. Biraz üzüldüm ama hayırlısı demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Yönetici
Reply to  Kara Bahtlı
1 yıl önce

Twitter’dan yazdınız mı hızlandırmaları için

Muhammet
Reply to  Kara Bahtlı
1 yıl önce

Hayır onayı onlar veriyor

Suzan
Reply to  Muhammet
10 ay önce

Aradığım yorum ,paylaşım için tskler

Muhammet
1 yıl önce

Kuveyt – Abu dhabi – Ankara uçuşum var
Abu dhabiye Uçak iniş saati 14:30 kalkış iki gün sonra 15:35 . 49 saat 5 dk yapıyor. 48 saatlik vize kurtarır mı. Uçak indikten sonra aprona yanaşması ve pasaport kontrol noktasına kadar olan süreç ayrıca uçak kalkış saatinden önce kontrol noktasından geçip bekleme süresini hesaba katarsak 48 saate düşebilir. Bu şekilde olur mu? Yani vize süresine pasaport kontrol noktasından pasaport kontrol noktasına mı bakıyor , yoksa uçuş saatine göre mi ?

Yönetici
Reply to  Muhammet
1 yıl önce

Kurtaracağını sanmıyorum ama ücretsiz transit vizeye başvurun siz, kaybedecek bir şeyiniz yok.

Esad
Reply to  Muhammet
11 ay önce

Merhaba ben de aynı durumdayım, yaşadığınız tecrübeyi aktarabilir misiniz. Teşekkürler

Yeşim TEKNİKER
1 yıl önce

Merhaba

Ankara -Abu Dhabi-Ankara biletim var (15 günlük ara uçuş Sri Lanka yı firma iptal etti) sadece bu bilet elimde kaldı. Şimdi bunun içini doldurmak istiyorum.

Planım
Ankara-Abu Dhabi 31 Ekim gidiş(16:30 varış)
Abu Dhabi- Tel Aviv 4 Kasım geçiş (06:40 çıkış)
.
.
.
Tel Aviv -Abu Dhabi 12 Kasım dönüş (09:10)
Abu Dhabi- Ankara 16 Kasım dönüş (07:10)

Bu zaman aralıklarında transit vize (ücretli-ücretsiz) alabilirmiyim? (Abu Dhabi)
Yoksa çok giriş çıkışlı vize mi almalıyım.

Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Yönetici
Reply to  Yeşim TEKNİKER
1 yıl önce

ABu Dabi’den aktarma süreniz 48 saatten fazla, size transit vize vermezler. Normal vize almanız lazım

Yeşim TEKNİKER
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Bilgi için çok teşekkür ederim …kusura bakmayın bir sorum daha olacak

Bu şekilde programlarsam…

Örneğin
WIZZ AİR uçuşları (hepsi ayrı PNR)
Ankara – Abu Dabi 31.Ekm (11:25)
Abu Dabi – Tel Aviv 1.Kas (06:40)
Tel Aviv -Abu Dabi 6.Kas (09:10)
Abu Dabi- Bishkek 7.Kas (14:30)
Samerkant -Abu Dabi 14.Kas (11:30)
Abu Dabi- Ankara 16.Kas (07:10)
Hepsinin arasında 48 saatten az var (uçakların kalkış saati)

Hepsi ayrı PNR da ama aynı hava yolu biletlerin ayrı olması sorun mu?
Bu kadar çok transit geçişler problem olur mu?

Teşekkür ederim.

Yönetici
Reply to  Yeşim TEKNİKER
1 yıl önce

Bu şekilde ücretsiz transit vize alabilirsiniz hepsi için ayrı ayrı olacak şekilde.

Yeşim TEKNİKER
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Çok teşekkür ederim.

Oğuzhan Güney
1 yıl önce

Merhaba benim dönüş biletim Cakarta-Dubai-İstanbul Dubai’de 19 saat aktarmam var yolculuğumu Emirates ile yapacağım onların sitesinden 48 saat vizeye başvurmal istediğimde aracı firma Vfs’ye yönlendiriyor onlar da bebek dahil kişi başı 25 dolar istiyor. Bu parayı vermeden 48 saat ücretsiz vizeyi almak mümkün müdür? Ya da şöyle bir seçenek daha var sanırım havalimanına yakın bir otelden Rezervasyon ve bilet çıktınla vizesiz şekilde ülkeye alıyorlarmış o şekilde yapabilir miyim? (19 saat ve gece orada olacağım Dubai’yi gezsem bile max 2-3 saat gezebileceğim o yüzden acentaya gereksiz para veresim yok)

Yönetici
Reply to  Oğuzhan Güney
1 yıl önce

Yazı içerisinde verdiğimiz linkten başvuru yapabilirsiniz. Ücretsiz

Tolga
Reply to  Ucuza Uçak
11 ay önce

Dubai ucuslarinda acenteye yönlendiriyor. Etihad gibi internetten başvuru kabul etmiyorlar herhalde

şahin
Reply to  Oğuzhan Güney
1 yıl önce

merhabalar dubai için vize işini nasıl hallettiiniz?

şahin
Reply to  Oğuzhan Güney
1 yıl önce

dubai için vizeyi nasıl hallettini yardımcı olabili misiniz?

Yigit
1 yıl önce

Merhaba abu dhabi ye kuveyt ucak bileti alip ucretsiz vizeyle gitmek istiyorum. Ama 2 gun kalip geri donsem ucak bileti yansa geri donerken sorun olur mu

Yönetici
Reply to  Yigit
1 yıl önce

Soruyu tam anlamadım, Esb-Abu-Kwı bileti alıp kwı ye gitmeden esb ye geri dönmek mi istiyorsunuz

Samet
1 yıl önce

Akabe -Abu Dhabi wizz air ile seyahatimiz var ordan da 24 saat içinde
Abu Dhabi – istanbula geçeceğiz
Transit vize almamız gerekiyor mu. Gerekiyorsa ücretsiz bir şekilde alabilir miyiz ? Ayrıca 24 saat vaktimiz olduğundan havalimanı dıiına çıkıp abu dhabiden alıiveriş yapabilir miyiz

Yönetici
Reply to  Samet
1 yıl önce

Bu yazıyı okumadan soru sorduğunuz için üzüldüm. Yazı tam olarak bunu anlatıyor zaten.

Samet
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Yazınızı önceden okumuştum Akabe versiyonu olmayınca sorayım dedim. Bazen spesifik durumlar çıkabiliyor. Maldivler,Amman,Akabe farketmiyor o zaman 2 ülke arasında geçiş yaparken Abu dhabi veya Dubaiyi köprü olarak kullanınca, ücretsiz vize cepte..

Betül
1 yıl önce

Ankara abu dabi hindistan vietnam rotası için hindistan transit vizesi mi turistlik vize mi almam gerekiyor ?
Bekleme sürem 5 saat fakat ankara vietnam arası 24 saati geçiyor ve pnr hepsinin farklı check in yapamazsam transit vize ile alırlar mı ? Teşekkürler

Yönetici
Reply to  Betül
1 yıl önce

Hindistan için farklı PNR ile transit isteniyor mu bilmiyorum.Tecrübem yok bu konuda, yanlış bilgi vermek istemem

Şükrü Çoban
1 yıl önce

Merhaba,

Abu Dhabi için 4 gün bile sürmeyecek bi tatil planladık 96 saatlik vize seçeneği var bu bize uygun mu acaba yoksa mecbur 30 günlük vize mi almamız gerekiyor arada ciddi fiyat farkı var çünkü. Bilgi alabilirsem çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

Yönetici
Reply to  Şükrü Çoban
1 yıl önce

Seyahat süreniz 96 saati geçmiyorsa başvurabilirsiniz

Onur
1 yıl önce

Merhaba 1 aylık vize ücreti ne kadar acaba ?

Yönetici
Reply to  Onur
1 yıl önce

Acentelerin fiyatları farklı, yönlendirme yapmak istemem

Hilal büşra
1 yıl önce

Merhabalar oncelikle elinize sağlık benim sorum şu olacaktı biz 18-22 mayıs olarak gidiş donüş bilet aldık mytrip aracılıgıyla sizin sitenizden sonra aradan 1 hafta gecti bilet iptal oldu dediler bişekilde müsteri hizmetlerini arayıp uçuş tarihini değiştirdim wiz ile ucacagız bu arada şimdi mytrip üzerinden güncelleme olmuyomus ucak tarihi vs bize tekrar iptal olma durumunda nerden haber alacagız nasıl alacagız bürinci sorum bu 2. Sorum ise online chekin de herkes sorun yaşıyomus havaalanındada 40 dolar ücret veriyolarmıs chekine bunun icin napabiliriz garantiye almak icin .(Anlara-Abudhabi )

Yönetici
Reply to  Hilal büşra
1 yıl önce

Uçuşunuz Wizzair tarafından iptal edildiyse çağrı merkezini arayıp ücretsiz şekilde başka tarihle değiştirebilirsiniz.

Uçuş bilgilerinizi Wizzair uygulamasına ekleyin ve bildirimleri açın. Hem siz manuel olarak uygulamadan uçuşlarınızı kontrol edebilirsiniz hem de iptal olursa bildirim alabilirsiniz.

Wizzair için havalimanda check-in asla yapmayın. Online check-in yapmanız şart. Hatta biletinizin çıktısını da alın.

Onur
1 yıl önce

Merhaba. Abu dhabi’yi transit yolcu olarak kullanmak istiyoruz. Orada aralıveriş yapacağız .Elimizde aldıklarımızın olması problem yaratır mı? Diğer sorum Abu dhabi’den nereye geçmek daha uygun olur?

Yönetici
Reply to  Onur
1 yıl önce

Alışveriş yapabilirsiniz, problem olmaz. Abu Dabi’den Maldivler’e geçmenizi öneririm

Reply to  Onur
8 ay önce

Amacınız sadece benim gibi 96 saatlik transit vizeye ucuza sahip olmaksa wizzair le abudabi den muscata uçabilirsiniz kasım ayı iÇin ücreti 59 dirhem… 100 dolar vize ücreti ödemektense 150 dirhem transit vize ücreti ödeyip 59 dirhem de üstüne vererek bir ülke daha görmeyi tercih ederim..

Mert
1 yıl önce

Merhaba, verdiğiniz linkte iki adet firmanın transit vizesi mevcut olarak görüyorum. Wizz air ile uçuşum. Transit vizeyi nereden almam gerekiyor?

Yönetici
Reply to  Mert
1 yıl önce

Havayolu firması önemli değil. Wizzair,Pegasus neyle uçarsanız uçun verdiğim linkten başvurup transit vize alabilirsiniz

Emrah TUZCOĞLU
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Merhaba, bahsettiğiniz link bu mudur? https://uaevisas.etihad.com/echannels/web/client/etihad/index.html#/dashboard
Yani etihad üzerinden wizzair uçuş numarası ile başvurabiliyor muyuz?
Seyahat tarihine ancak belirli bir süre kala başvurulabiliyor sanıyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Yönetici
Reply to  Emrah TUZCOĞLU
1 yıl önce

https://u.ae/en/information-and-services/visa-and-emirates-id/visit-visas/transit-visa buradan başvuruyorsunuz. WizzAir ya da başka havayolu önemli değil, başvurabilirsiniz. Ortlama 5-6 gün sürüyor cevap bilginize.

Emrah TUZCOĞLU
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Çok teşekkürler. Bu gün itibari ile en geç 08 haziran tarihi için başvuru yapılabiliyor. Gördüğüm kadarı ile 15 gün kala başvuru açılıyor. Biz 22 haziranda uçtuğumuzdan henüz başvuru yapamıyoruz sanıyorum. Geç kalmaktan korkuyoruz. Daha erken başvurmak mümkün mü?

Emrah TUZCOĞLU
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Başvurduğumuz gün vizemiz geldi. Tekrar teşekkür ederim.

Onur
1 yıl önce

24.06.2023 tarihinde mısırdan aktarmalı 15:30 abu dhabi variş 26.06.2023 15:35 çıkış Ankaraya dönüş bilet alsam 48 lik ücretsiz abu dhabi transit vizesi olur mu

Yönetici
Reply to  Onur
1 yıl önce

5 dk ile limiti aşıyor:( sanmam

Esad
Reply to  Onur
11 ay önce

Merhaba ben de aynı durumdayım, tecrübenizi paylaşabilir misiniz?

Haşim Kibar
1 yıl önce

Merhaba bende birşey merak ediyorum, abu Dabi’ye transit vize yaptım onay verildi. Transit 48 saati geçmeyecek şekilde ama 48 saatimi ülke içinde geçirebiliyor muyum yoksa havalimanında olmam şart mı? Geçirebiliyorsam sadece abi Dabi mi gezmem gerek yoksa ordan Dubai’ye geçiş yapmamda problem var mı?

Yönetici
Reply to  Haşim Kibar
1 yıl önce

Havalimanında çıkıp şehri gezebilirsiniz, sonraki uçuş vakti havalimanına tekrar dönüp uçacaksınız

Saime demircioğlu
Reply to  Haşim Kibar
10 ay önce

Ne kadar sürede onay geldi

Furkan Arslan
1 yıl önce

Yazıyı okudum doğru anladığıma emin olabilmek adına tekrar sorma ihtiyacı hissettim. Mesela diyelim 1-10 haziran Ankara abu dabi gidiş dönüş 2-9 haziran abu dabi – mısır gidiş dönüş ve 2 farklı uçuş vr pnr. Önce Ankaradan abu dabiye oradan da mısıra,dönüş de aynı şekilde. Transit vize olur değil mi

Yönetici
Reply to  Furkan Arslan
1 yıl önce

Daha önce cevap verdik zaten tekrar cevaplayalım. Hem gidiş hem dönüş için ayrı ayrı transit vize almanız gerekli.

Dogukan
1 yıl önce

Merhaba , 1 Mayısta Ankara’dan Abu Dhabi’ye oradan da 3.destinasyon ülkesi Katar’a gidecegiz. Transit vizeye basvuruyoruz ve 8 saatten az oldugu icin kabul olmuyor. Nasıl bir yol izlemeliyim ? 5 saat havaalanında bekleyecegim diye para vermek istemiyorum.

Yönetici
Reply to  Dogukan
1 yıl önce

Malesef 8 saat altına transit vize uygulaması yok. 3. destinasyon uçuşunu değiştirebiliyorsanız uçuş saatinizi değiştirmeyi deneyin isterseniz

Ali Fikret Aydın
Reply to  Dogukan
1 yıl önce

MErhaba benim de Akabeye gidişte Abu Dabide bekleme sürem 8 saatin altında.Bunun için ne yapmak gerekiyor? Havalimanında ücret mi ödenmesi gerekiyor? Nasıl Yaptınız?

Ali Fikret Aydın
Reply to  Dogukan
1 yıl önce

Merhaba sorunu nasıl çözdünüz? Benim de bekleme sürem 5 saat. Transit vize alabildiniz mi?

Kerem
1 yıl önce

Ben yaklaşık 15 günlük bir periyotta ülkeye 3 kez giriş ve çıkış yapacağım, 2-5 gün aralıklar ile bu vize türüne hepsi için ayrı ayır başvurabilir miyim.

Yönetici
Reply to  Kerem
1 yıl önce

Hepsine ayrı ayrı başvurmanız gerekiyor zaten

Kara Bahtlı
1 yıl önce

Lütfen 48 saatlik transit vize başvurusu yapan biri bana yardımcı olabilir mi?
19 Nisan tarihinde 48 saatlik transit vize başvurusu yaptım. Vizenin genel olarak bir iş günü içerisinde çıkması gerekiyordu fakat sorguladığımda ” TALEP OLUŞTURMA ONAYI BEKLİYOR” yazıyor . Ethiad sitesi üzerinden her şeyi eksiksiz doldurmuştum en son mailime ISPS maili de geldi . Yanlış yaptığım bir şey varsa biri el atsın nolurrr. Perşembe günü yolculuk başlayacak.

Zeynep
Reply to  Kara Bahtlı
1 yıl önce

Aynı sıkıntıyı biz de yaşıyoruz Twitter dan falanda ulaşmayı denedik ama bizim de aynı sizin gibi , durumunuzda bi gelişme olursa bildirir misiniz

Yönetici
Reply to  Zeynep
1 yıl önce

olumlu ya da olumsuz sonucu buraya yazın lütfen.

Köksal
Reply to  Zeynep
1 yıl önce

Bizde yanı sorunu yaşıyoruz vizeniz geldi mi atihaddan başvurduk talep oluşturuldu onay bekliyor yazıyor bu sorunu çözebildiniz mi? Tecrübenizi paylaşabilir misiniz.

Zeynep
Reply to  Kara Bahtlı
1 yıl önce

Geldi mi vizeniz, etihada mail atabilirsiniz ya da telefondan ulaşmayı deneyebilirsiniz biz de henüz sonuç almadık ama genelde bunu tavsiye ettiler

Işılay
1 yıl önce

Merhaba,
Wizz air ile abu dhabi aktarmalı Maldivlere uçak bileti aldım, 13 saat bekleme süresi ancak linkten transit vizeye başvurmak için baktığımda bu uygulamanın sadece iki havayolunda geçerli olduğunu gördüm( Arabistanın kendi havayolları) bu durumda transit vizeyi nasıl alıyoruz, alanlar olmuş ama ben bulamadım
Şimdiden teşekkürler

Yönetici
Reply to  Işılay
1 yıl önce

Havayolu şirketi için öyle yazıyor ama önemli değil. Başka havayolu şirketi bileti ile de transit vize alabiliyorsunuz.

Onur
1 yıl önce

Merhaba,

cumartesi uçağım var. Başvuralı 8 gün oldu ama henüz vize onaylanmadı. Reddedilmedi de. Yaklaşık 13 saat transfer süresi var. Sırt çantasıyla gideceğim. Vize olmadan gitsem. Dış hatlar da kalsam, gümrükten geçmesem. 13 saat sonraki uçağımı orada beklesem. Sorun olur mu?

Teşekkürler.

Yönetici
Reply to  Onur
1 yıl önce

Dediğiniz Dubai için olur ama Abu Dabi için olmaz.Abu Dabi ise biletiniz transit vize olmadan içeri almazlar.

Yılmaz
Reply to  Ucuza Uçak
5 ay önce

Dubai için online check-in yapıp free zone dan çıkmadan kabin bagajıyla Maniladan gelip İstanbul’a gitmek üzere transit vize almadan aktarma yapabilir miyiz

Durukan
1 yıl önce

Merhaba
Ben Ankara Abu Dabı aktarmalı Qatara gideceiğim wızz air ile. Abu Dabıde 5 saat bekleyeceğim ücretsiz transıt vize mı almam gerekli ya da hangı vızeyı almam gereklı nasıl bır yol izlemem gerekli. teşekkürler

Yönetici
Reply to  Durukan
1 yıl önce

8 saatten daha az süreli aktarmalarda ücretsiz transit vize alamıyorsunuz. Ücret ödemek zorundasınız

Zeynep
1 yıl önce

Merhaba, biz gidiş uçuşumuz içim vize aldık ancak dönüş için başvurmak istediğimizde aktif bir vize dosyanız var başvuruda bulunamazsınız diyor, acaba Aktif vize süremiz dolunca mı dönüş için başvurabiliyoruz

Serhat
Reply to  Zeynep
1 yıl önce

Merhabalar, vizeniz ne kadar surede onaylandi? 3 gun oldu hala vizemin onaylanmasini bekliyorum da.

Gül
Reply to  Zeynep
1 yıl önce

Merhaba. Bu sorununuzu nasıl çözdünüz acaba? Aynı sorunla biz de karşılaştık. Vize süremizin bitişi dönüş tarihimizi geçiyor. Vizeyi kullandıktan sonra süresi geçti olarak sayılıp dönüş için başvurulabiliyor mu?

Uğur
1 yıl önce

Merhaba, başvuru sırasında ”guest location inside uae” sorusuna havaalanının mı adresi yazılması gerekli yoksa kalacağımız yerin mi

Yönetici
Reply to  Uğur
1 yıl önce

Otel ayarladıysanız oteli yazın, ayarlamadıysanız havalimanı adresini yazabilirsiniz.

Uğur
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Couchsurfing kullandığım için o arkadaşın adresini yazdım, umuyorum problem olmaz?

Bülent Güngör
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Telefon numarası yazıyor onu girmeden gecemiyorum

SERKAN AKSOY
1 yıl önce

merhaba. abu dabi havaalanından transit gideceğim. havaalanında 5 saat kalacağım. bagajım olmayacak. transit vize almadan, transit geçiş alanından vizesiz geçiş yapabilirmiyim?

Yönetici
Reply to  SERKAN AKSOY
1 yıl önce

Hayır geçemezsiniz

Berke
1 yıl önce

Merhaba,
Wizz air ile abu dhabi uçuşum var online check in yaparken vize numarası girmemi istedi. Abu dhabi transit vizedeki numara nerde? Entry permit number yazan yerdeki son 7 haneyi girdim ama umarım bir sıkıntı olmaz. Olursa da havalimanında deiğitirme imkanları oluyor mu?

Yönetici
Reply to  Berke
1 yıl önce

Bu durumda yeşil pasaport sahibi ve vizesi sahibi olmayan kişiler check-in işlemini websitesinden yapmalı.

mehmet
Reply to  Berke
1 yıl önce

Berke Bey merhaba
bende son 7 haneyi girdim bir problem oldu mu acaba uçuşunuzda teşekkürler yardımcı olabilecek başka biri var mıdır wizz air la online check in yapıp sıkıntı yaşayan var mıdır konuda desteklerinizi rca ederim

Reply to  mehmet
8 ay önce

Cevaplarınızı bekliyoruz hocam bende aynı durumdayım

Ali Fikret Aydın
1 yıl önce

MErhaba Akabeye gidişte Abu Dabide bekleme sürem 8 saatin altında.Bunun için ne yapmak gerekiyor? Havalimanında ücret mi ödenmesi gerekiyor? Başvuru sayfasında transit vize için 8 ile 48 saat arasında ifadesi kullanılmış. 8 saatin altında olanların ne yapması gerekiyor?

Yönetici
Reply to  Ali Fikret Aydın
1 yıl önce

Yazıda buna değinmiştik. Pnr numaranız ayrı mı farklı mı bilgisine göre değişir.

Ali Fikret Aydın
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Farklı PNR numarası. O zaman normal vize almak gerekiyor sanırım.

Yönetici
Reply to  Ali Fikret Aydın
1 yıl önce

Evet bu durumda vize almanız gerekli.

help
1 yıl önce

48 saatlik abu dhabi vizemiz talep oluşturuldu onay bekliyor aşamasında kaldı bir türlü cevap gelmedi. bu durumu nasıl çözebiliriz? vize gelmezse başka alternatif giriş şansımız var mı otel rezervasyonu gibi?

Yönetici
Reply to  help
1 yıl önce

Başvurulara cevap bu yazıyı yazdığımız günlerdeki gibi 1 gün sonra gelmiyor artık. Yoğunluktan mı yoksa bu metodu çok kullanıyoruz diye mi bilmiyorum ama 1 haftaya kadar bekleme olabiliyor.

help2
Reply to  help
1 yıl önce

Merhaba,

Transit vize için başvuru sayfasını bulamadım, bütün vizeler var ama transit diye aratınca çıkmıyor 🙁

Yönetici
Reply to  help2
1 yıl önce

Yazı içeriğinde link var.

Hakan Şahin
1 yıl önce

Merhabalar öncelikle harika bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. 29 haziran gidiş 15 temmuz dönüş air arabia ile Sharjah aktarmalı Kuala Lumpur uçuşlarımız var. Gidişte 16 saat dönüşte 7 saat beklememiz var. Ne tür vizeye ihtiyacımız var bilgilendirir misiniz

Yönetici
Reply to  Hakan Şahin
1 yıl önce

Tek Pnr numaralı Air Arabia uçuşunda vizeye ihtiyacınız yok. Bizim yazıda belirttiğimiz durum ayrı pnr sahipleri için.

Hakan Şahin
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Evet aynı pnr olduğunu farkettim çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Hakan Şahin
1 yıl önce

uçuşlarımız farklı PNR numaralı

Yönetici
Reply to  Hakan Şahin
1 yıl önce

Gidişiniz ve dönüşünüz için değil. Türkiye-BAE-Malezya olan uçuşunuzda iki kere uçağa bineceksiniz ya bu iki uçağın pnr numarası ayrı ise transit vize almanız lazım ama her iki uçuşu da Air Arabia’nın yaptığını yazmışsınız yukarıda. Tek Pnr olduklarını düşünüyorum biletinizin, bu durumda bir şey yapmanıza gerek yok vize almanıza gerek yok

Gamze kaya yener
Reply to  Hakan Şahin
10 ay önce

Hakan bey bizde aynı şekilde Şarika aktarmalı gidicez Kuala Lumpur a anca transit vizesi yokmuş ve bekleme süremiz 18 saat siz nasıl yaptınız havaalanında mı kaldınız?

Deniz
1 yıl önce

merhaba,wizzairden bilet aldık maldivlere.abu-dhabi transit vizesi için paylaştığınız linkte sadece etihad ve emirates için transit vize başvuru linki var.ne yapmak lazım? kaldık böyle..

Yönetici
Reply to  Deniz
1 yıl önce

Havayolu önemli değil, başvurabilirsiniz.

Bülent Güngör
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Merhaba
Wizz air den aktarmalı uçuşum var Ethiad 48 saatlik vize linkinden formu dolduruyorum ikinci sekmede adres ve telefon numarası bilgileri var burayı geçemiyorum emirlikten telefon numarası istiyor bunu nasıl yapıyoruz.

Esra
1 yıl önce

Öncelikle verdiğiniz ve sayfada yapılan yorumlardaki bilgiler gerçketen hayat kurtarıcı bu yüzden ben de kendi vize sürecimi anlatmak istedim. Benim 15 mayıs sabah saat 6 da etihad hava yolları ile istanbul kuala lumpur uçuşum var. Abu dhabide 12 saatlik bir aktarmam var. Vize için etihadın sayfasından 8 mayısta başvurumu yaptım. 10 mayısa kadar waiting for request yazısı değişmedi. Yukarıdaki yorumlardan birinde gördüğüm UAEICP_Help Twitter sayfasına vizemin hala gelmediğini yazdım ve benden vize başvuru numaramı istediler. Daha sonra başvurumun daha kabul edilmediğini havayolu ile iletişime geçmem gerektiğini belittiler. Etihad twitter a yazdım onlar vizenin 4-5 günde çıktığını acele etmemem gerektini yazdılar bende uçuşumun yaklaştığını söylediğimde bana mail ve tl numarası verip buralara müracaat edebileceğimi söylediler. Etihad vize iletişim için [email protected] ye mail attım uçuşumun süresinin yaklaştığını ve hala başvurumun onaylanmadığına dair. Mailin ardından hemen başvurum onaylandı maili geldi. 3-4 saat sonrada submit maili geldi. Fakat gelen mailde print e visa linki çalışmadı tekrar etihada mail atınca pdf formatında vizemi gönderdiler.

Yönetici
Reply to  Esra
1 yıl önce

Geri bildirim ve bilgiler için teşekkür ederim

Ali Eren
1 yıl önce

Merhaba, Male-AbuDabi-Bakü şeklinde dönüşüm olacak. Male-AbuDabi uçağım saat 02:10da iniş yapacak. Buradan Baküye kalkacak uçak ise 06:10da.
4 saatlik bir vize türü yok sizinde dediğiniz gibi. Araştırırken AbuDabi havalimanının resmi sayfasında şöyle bir link buldum. https://www.abudhabiairport.ae/en/passenger-guide/transit/things-to-do/less-than-4-hours
Buna göre 4 saat ve altı bir uçuş varsa vizeye gerek yok yazıyor. Bilginiz var mı?

Yönetici
Reply to  Ali Eren
1 yıl önce

Uçuşlar aynı havayolu şirketinden kendiliğinden bağlantılı uçuş mu yoksa siz uçuşları ayrı ayrı mı aldınız. Eğer ayrı ayrı aldıysanız malesef vizeye başvurmanız gerek.

Ali Eren
Reply to  Ucuza Uçak
1 yıl önce

Uçuşları ayrı ayrı aldık. Ancak linkteki yazıya göre 4 saat ve altındaki uçuşlar için gerek yok ifadesi kullanılmış.
(İki uçuşta wizz air olduğu için ilk uçuştan önce sonraki bileti de bastırıp transit alandan geçmeye çalışacağım en kötü ihtimalle.)
https://www.abudhabiairport.ae/en/passenger-guide/transit/things-to-do/less-than-4-hours

Elmas
Reply to  Ali Eren
1 yıl önce

Ali bey merhaba, geçiş yaşadınız mı, sıkıntı oldu mu? 1 gün sonra bizim de ucusumuz var ve vizemiz yok, cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Eylül
1 yıl önce

Merhaba, biz aynı şekilde türkiyede yaşayan iranlı arkadaşımla transit vizeye başvurduk benimki hala sonuçlanmadı 2 gün olmasına rağmen ancak arkadaşım red yedi (türkiyede oturma izni var ancak olmadı) Bu durumda onun için turistik vizeye başvurmaktan başka çaremiz yok sanırım değil mi? Halbuki sadece 13 saatimizi orada geçireceğiz..

Yönetici
Reply to  Eylül
1 yıl önce

Tekrar başvurabilir arkadaşınız. 4-5 gün sürüyor süreç.

Ismail
Reply to  Eylül
7 ay önce

Merhaba, deneyiminizi paylasir misiniz acaba?

Mustafa
1 yıl önce

Merhaba, 25 Haziran 00.45 de Abudhabi’ye inmeyi planlıyoruz ve tekrar wizz air ile 26 haziran 14.05 de Abudhabi’den ayrılmayı planlıyoruz. 48 saatlik vize oluşturmak istediğimizde ise UAE PASS adlı uygulamada hesabımızı türk vatandaşı olmamızdan dolayı upgrade edemiyoruz ve internet ortamında 48saatlik transit vizeye başvuramıyoruz. Verdiğiniz linkte login yapmak ve vize başvrumak için ne yapmalıyız?

Paylaştığınız biletler sayesinde Maldivlere gidiyoruz sayenizde 🙂

Damla
1 yıl önce

Merhabalar, dönüş için vize başvurusu yapmak istiyorum ancak aktif bir başvurunuz var, başvuru yapamazsınız diyor. Gidiş için aldığım vizenin tarihi geçtiğinde mi başvuruda bulunmam gerekiyor acaba, bilginiz var mı? Teşekkürler

Yönetici
Reply to  Damla
1 yıl önce

Evet aktif vizeniz bittiği anda yeni vizeye başvurun.